Jak spłacić pożyczki pozabankowe?

Spis treści

Aktualności

Jak spłacić pożyczki pozabankowe?

Popularne w ostatnich latach pożyczki pozabankowe ułatwiają życie wielu przedsiębiorcom. Gdy pilnie potrzeba gotówki np. na rozwój biznesu, w firmie pożyczkowej zwykle można ją otrzymać nawet przy niskiej zdolności kredytowej i bez konieczności dopełniania uciążliwych formalności. Pieniądze jest więc łatwo pożyczyć, ale ponieważ los bywa nieprzewidywalny, różne zdarzenia w życiu mogą uniemożliwić terminowe regulowanie zobowiązania finansowego. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak możliwie najszybciej spłacić zadłużenie? W artykule znajdziesz garść podpowiedzi przygotowanych przez specjalistów firmy Balt Credit – poznaj je już teraz!

Jeśli masz trudności ze spłatą pożyczki, najpierw skontaktuj się z pożyczkodawcą!

Uciekanie od problemu, jakim jest niemożność spłacenia pożyczki pozabankowej, to najgorsze, co można zrobić, będąc w takiej sytuacji. Brak konsekwencji tego działania jest bowiem tylko pozorny.

Każdy dzień zwłoki wiąże się z naliczaniem odsetek, które nieustannie powiększają dług. Firma pożyczkowa może także zgłosić pożyczkobiorcę do bazy KRD lub BIK, co poważnie utrudni np. wzięcie kredytu w przyszłości. Jeśli unikanie kontaktu trwa zbyt długo, sprawa ostatecznie trafi do windykatora. Przedstawi on przedsądowe wezwanie do zapłaty i naliczy sobie wysokie opłaty.

Co w takim razie zrobić? Jak spłacić pożyczki pozabankowe? Absolutną podstawą jest kontakt z pożyczkodawcą. Pamiętaj, że zależy mu na tym, aby możliwie najszybciej odzyskać swoje pieniądze. Z tego powodu z pewnością zaproponuje różne rozwiązania problemu.

Przeterminowana pożyczka pozabankowa – jak wygląda współpraca z pożyczkodawcą?

W większości przypadków to, jakie rozwiązania spłaty zaproponuje pożyczkodawca, zależy od wielkości długu. Jedną z opcji jest np. wydłużenie umowy, a więc rozłożenie zadłużenia na kilka dodatkowych rat. Jednak najbardziej popularne jest tzw. refinansowanie.

Firma pożyczkowa może zaproponować przedsiębiorcy wzięcie pożyczki pozabankowej w innym miejscu. Powinna być na kwotę równą aktualnemu długowi. W przypadku wyboru tego rozwiązania:

  • pożyczkodawca od razu odzyskuje wszystkie pieniądze,

  • pożyczkobiorca ma rozłożone zadłużenie na większą ilość rat,

  • miesięczne zobowiązanie osoby zadłużonej jest niższe, ale łączna kwota do spłaty wzrasta.

Pamiętaj, że choć poniesiesz koszty refinansowania, będą dużo niższe niż w przypadku celowego unikania kontaktu z firmą pożyczkową.

Umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą Balt Credit!

 

Jak spłacić pożyczkę pozabankową, gdy po pieniądze zgłasza się windykator?

Jeśli sprawy zajdą za daleko i obsługą długu zajmie się windykator, koniecznie podejmij z nim rozmowę. Zapewne otrzymasz przedsądowe wezwanie do zapłaty swojego zobowiązania finansowego. Gdy je zignorujesz, sprawa trafi do sądu. Oznacza to kolejne wysokie koszty i do tego konieczność zmierzenia się z komornikiem.

Współpracując z firmą windykacyjną, na pewno otrzymasz propozycję polubownego załatwienia sprawy, a więc dowiesz się, jak spłacić pożyczkę pozabankową. Jeśli masz trudną sytuację, wspólnie wypracujecie rozwiązanie, które będzie możliwie najkorzystniejsze dla obu stron. Pamiętaj, że windykatorowi także zależy na jak najszybszym odzyskaniu pieniędzy.

Biorąc pożyczkę pozabankową, dobrze oceń swoje możliwości!

Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia trudności ze spłatą pożyczki pozabankowej, pamiętaj, aby zawsze brać ją po odpowiednim przemyśleniu tych planów. Zanim podpiszesz umowę, dokładnie oceń swoją aktualną sytuację finansową. Zastanów się, jakiej wysokości raty możesz regulować miesięcznie, zostawiając sobie odpowiedni zapas gotówki na różne nieprzewidziane firmowe wydatki.

Potrzebujesz pożyczki pozabankowej? Zgłoś się do Balt Credit!

Dużym ułatwieniem w zakresie analizy sytuacji przedsiębiorstwa przed pożyczeniem pieniędzy jest skorzystanie z pomocy doradcy finansowego. Wsparcie takie możesz uzyskać, kontaktując się z naszą firmą Balt Credit, do czego zachęcamy. Klientom biznesowym oferujemy pożyczki pozabankowe, których warunki dopasowujemy do konkretnych potrzeb. Wypełnij formularz znajdujący się na stronie internetowej i dowiedz się, co możemy Ci zaproponować!

Spis treści