Pozabankowe pożyczki pod zastaw mieszkania bez BIK

Pozabankowa pożyczka pod zastaw nieruchomości to opcja, dzięki której możliwe jest skuteczne wyjście z wszelakiego rodzaju długów, bądź zyskanie sporej sumy gotówki na wybrany cel. Zobowiązanie w postaci pożyczki pod mieszkanie rozłożone na niewielkie raty, nie obciążające pożyczkobiorcy, jest łatwiejsze do spłacenia. Pożyczka pod zastaw mieszkania to doskonałe rozwiązanie dla firm oraz przedsiębiorców.

Oferta pożyczek pozabankowych pod zastaw mieszkania pozwala uzyskać niezbędne środki bez weryfikacji historii BIK, a dodatkowo pomaga stanąć na nogi każdemu, kto z różnych przyczyn popadł w długi lub potrzebuje gotówki na inwestycję itp. Rozwiązanie to można wykorzystać na spłatę komornika, windykacji, a także wszystkich innych długów oraz realizację planów.

Dla kogo pożyczka pod zastaw mieszkania bez BIK?

Pożyczki pod zastaw mieszkania to alternatywa dla wszystkich, którzy posiadają mieszkanie bądź inną nieruchomość. Ważnym aspektem tego rodzaju opcji jest również fakt, że mogą skorzystać z niej również współwłaściciele nieruchomości oraz przedsiębiorcy czy firmy, które nie posiadają nieruchomości – jest to możliwe w sytuacji, gdy inna osoba posiadająca na własność mieszkanie, wyrazi zgodę i przystąpi do umowy pożyczki.

Pożyczki pod zastaw mieszkania bez BIK skierowane są do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą czy też firm, a zastawem objęte mogą być również domy, lokale usługowe i użytkowe. W Balt Credit jako zabezpieczenie pożyczki brane są pod uwagę domy, mieszkania oraz lokale w miastach liczących co najmniej 100 000 mieszkańców jak Warszawa, Kraków, Katowice, Łódź, Wrocław, Poznań i Trójmiasto oraz te znajdujące się w promieniu 30 kilometrów od miast wojewódzkich.

Wygląd przykładowego mieszkanie - salon

Jak przedstawia się proces przyznawania pożyczki pod zastaw mieszkania?

Podczas wnioskowania o pożyczki pozabankowe pod zastaw mieszkania, można liczyć na wyjątkowo uproszczoną procedurę. Kwota o jaką najczęściej starają się pożyczkobiorcy jest spora, dlatego konieczne jest spełnienie kilku warunków, które pozwolą jej sprostać.

  • W pierwszej kolejności przeprowadzana jest wstępna analiza sytuacji pożyczkobiorcy, dlatego aby ocenić na jaką kwotę oraz na jaki okres spłat zostanie ustalona pożyczka pod zastaw.
  • Kolejny krok to oszacowanie wartości nieruchomości, która będzie stanowił zabezpieczenie. Ważna jest tutaj także weryfikacja tytułu prawnego do nieruchomości oraz ocena czy będzie ono wystarczającym zastawem dla określonej sumy pożyczki. Etap ten wymaga specjalistycznej oceny. Najczęściej można liczyć na kwotę pożyczki w wysokości do 50 % wartości określonej nieruchomości.
  • Ostatnim etapem jest informacja o tym, czy pożyczka na mieszkanie została przyznana. Najczęściej przekazywana jest ona do kilku dni po złożeniu kompletnego wniosku. W Balt Credit to dwa dni robocze. Wydanie decyzji obejmuje również doprecyzowanie zapisów umowy pożyczki, wśród których należy wymienić sposób spłaty, realne oprocentowanie oraz opcjonalne, dodatkowe koszty.

 

Akceptacja umowy pożyczki pod zastaw mieszkania zostaje dokonana poprzez podpisanie jej, z jednoczesnym wskazaniem formy wypłaty wnioskowanej kwoty.

Jakie dokumenty są wymagane podczas wnioskowania o pozabankową pożyczkę pod zastaw mieszkania bez BIK?

Ostateczna wysokość sumy pożyczki pod zastaw mieszkania szacowana jest na podstawie nieruchomości, która ma stanowić zabezpieczenie. Aby możliwe było skompletowanie wniosku, poza wypełnieniem stosownych dokumentów, w przypadku pożyczki pod mieszkanie należy dostarczyć:

  • numer księgi wieczystej lub zaświadczenie ze spółdzielni o posiadaniu prawa własnościowego mieszkania,
  • akt notarialny będący poświadczeniem nabycia mieszkania,
  • zdjęcia przedstawiające mieszkanie wewnątrz i na zewnątrz,
  • inne wynikające z uprzednio dostarczonych dokumentów.

Jakie zalety ma pozabankowa pożyczka pod zastaw mieszkania?

Question mark

Głównym atutem pożyczki tego rodzaju jest jej elastyczność. Każdy, kto dysponuje nieruchomością, jest jej współwłaścicielem, bądź za zgodą innej osoby, oddaje pod hipotekę jej nieruchomość, może skorzystać z tej alternatywy. Nie ma znaczenie historia kredytowa BIK i stopień zadłużenia, jednak pożyczki udzielane są jedynie osobom do 65 roku życia, a wysokość dochodów weryfikowana jest również na podstawie nieoficjalnych źródeł.

Dzięki pożyczce pod zastaw możliwe jest uzyskanie większej sumy pieniędzy, którą wykorzystać można na spłatę różnorodnych zobowiązań w tym kredytów, chwilówek bez zaświadczeń, kart kredytowych, zadłużeń firmowych itp., które narastając mogą prowadzić do pętli zadłużenia. Pożyczki pozabankowe pozwalają wyjść z trudnej sytuacji i ustabilizować sprawy finansowe. Jest to również rozwiązanie pozwalające na rozwój firmy, inwestycję w projekty czy realizację celów związanych z działalnością.

Pozabankowa pożyczka pod zastaw bez BIK to również sposób na szybkie uzyskanie niezbędnej gotówki. Każdy wniosek rozpatrywany jest w kilka dni, a gotówka wypłacana jest niemal od razu – w Balt Credit pieniądze trafiają na konto w przeciągu trzech dni roboczych. Jest to niewątpliwy atut, który sprawia, że pożyczki tego rodzaju zyskują przewagę nad bankowymi rozwiązaniami, których realizacja bardzo często trwa tygodniami.

Forma pozabankowej pożyczki pod hipotekę to doskonała alternatywa dla zadłużonych firm oraz przedsiębiorców, które w banku nie mają możliwości uzyskania kredytu. Chętnie korzystają z tej opcji również Ci, którzy cenią wygodę i nie lubią tracić czasu na formalności. Z reguły w przypadku pożyczek pod zastaw mieszkania można liczyć na atrakcyjne oprocentowanie, a okresy spłat są indywidualnie dopasowywane do potrzeb pożyczkobiorców. Przy okazji warto pamiętać o tym, iż jest to forma finansowa dzięki której, można uzyskać wysokie kwoty pożyczki przy minimalnej ilości formalności.