Przejęcie budowy w trakcie realizacji

Czasami w naszym życiu pojawiają się nieoczekiwane sytuacje, z którymi trudno nam się uporać, a które często wymagają od nas dużych nakładów finansowych. Mogą one być dla nas pozytywnym wyzwaniem, ale niekiedy zdarza się, że przysparzają nam dużo stresu i problemów.

Tak było w przypadku Pana Piotra. Ojciec Pana Piotra nagle zmarł pozostawiając tym samym

synowi w spadku nie zakończoną inwestycję deweloperską w Warszawie. Pan Piotr, który na co dzień zajmował się wyszukiwaniem gruntów, pomimo zupełnego braku doświadczenia w prowadzeniu inwestycji deweloperskich postanowił podjąć się ukończenia projektu budowlanego. Będąc jednocześnie w głębokiej żałobie nie potrafił poradzić sobie z ilością obowiązków i odpowiedzialnością, która na niego spadła. Przez złe zarządzanie środki na ukończenie inwestycji szybko się skończyły, a pracownicy widząc jego niekompetencje przeszli do konkurencyjnej firmy.

Doprowadziło to do wstrzymania budowy.? Pan Piotr próbował szukać pomocy w bankach, jednak ze względu na niesprzedane jeszcze inwestycje, spółka nie miała szansy na żadną pożyczkę ani kredyt w banku.

Na szczęście w porę Pan Piotr trafił na ofertę Balt Credit. W Balt Credit istnieje możliwość wzięcia  pożyczki, której zabezpieczenie mogą stanowić posiadane przez spółkę mieszkania lub działki budowlane z pozwoleniem na budowę. Pan Piotr potrzebną kwotę 600 000 złotych otrzymał już w ciągu tygodnia. Dzięki środkom uzyskanym z pożyczki w Balt Credit, Pan Piotr zainwestował w marketing oraz dokończenie budowy i tym sposobem szybko sprzedał nieruchomości spółki. Mógł teraz pozwolić sobie na wynajęcie generalnego wykonawcy – firmy Stalbud. Zajął się on dokończeniem pozostawionej w spadku inwestycji. Pan Piotr bez problemu spłacił zadłużenie wobec Balt Credit, zajmując się jednocześnie tym, na czym znał się najlepiej, czyli poszukiwaniem gruntów pod kolejne inwestycje.

Kwota pożyczki : 600 000 złotych 

Prowizja: 9%

Odsetki : 7%

Zabezpieczenie pożyczki : Inwestycja deweloperska w Warszawie ponad ( 2 000 000 mieszkańców) 

Okres pożyczki: 3 miesiące