Dla pracowni architektonicznej

Często przestarzały sprzęt wielokrotnie spowalnia naszą pracę. Jednak jego wymianę odkładamy na bok, gdyż zawsze jest „coś ważniejszego”. A potem, gdy wymiana staje się niezbędna, nie jesteśmy na nią przygotowani i nie mamy środków na jej pokrycie. 

Doświadczyła tego Aleksandra, która jest właścicielką firmy projektującej wnętrza, z siedzibą w Gdańsku. Cały czas posiadała te same komputery, które kupiła podczas zakładania firmy 5 lat wcześniej, a nawet wtedy nie były z najwyższej półki. Prędkość wykonywanych prac pozostawiała wiele do życzenia, ale nie była tragiczna. Jednak, gdy policzyła, ile pieniędzy traci przez zamówienia, które musi odrzucać, z uwagi na powolny sprzęt uznała, że pora to zmienić. Potrzebowała szybko pieniędzy na nowe komputery. W banku nie miała co szukać, bo była w trakcie spłacania kredytu zaciągniętego na utworzenie firmowego serwera danych. Podczas przeszukiwania Internetu trafiła na Balt Credit i znalazła ofertę idealną dla siebie – bez weryfikacji BIK-u czy BIG-u oraz bez nowych wpisów do BIK-u. Zdecydowała się złożyć wniosek. Przy minimalnej ilości formalności decyzję otrzymała już w 48 godzin. Po podpisaniu umowy przed notariuszem ekspresowo otrzymała na konto potrzebne 50 000 złotych. Rolę zabezpieczenia pełniła siedziba firmy, znajdująca się w Gdańsku, która otrzymała wpis do IV działu Księgi Wieczystej. 

Skok w prędkości pracy był dla Aleksandry zaskakujący. Umożliwił on obsługę dwukrotnie większej ilości klientów przy takim samym nakładzie czasu. Co też drastycznie zwiększyło dochody jej firmy. Pożyczkę udało jej się spłacić już po 3 miesiącach dzięki pieniądzom, które przynosiły nowe komputery.

Kwota pożyczki : 50 000 złotych 

Prowizja: 22%

Odsetki : 7%

Zabezpieczenie pożyczki : była siedziba firmy w Gdańsku ( ponad 430 000 mieszkańców) 

Okres pożyczki: 3 miesięcy