Na nieoczekiwane wydatki

Szybko rozwijające się firmy, szybko podejmują decyzje. Bywa, że zaczynają coś budować, mają policzone wszystkie wydatki związane z budową, a mimo to pomijają kwestię wzrostów kosztów budowy. W takich momentach może się okazać, że zabraknie na coś pieniędzy pieniędzy.

W takiej sytuacji znalazł się Paweł ze swoją firmą contact center. Z uwagi na dynamiczny rozwój firmy, Paweł wraz z zarządem podjął decyzję o budowie nowej siedziby w Warszawie. Po oszacowaniu kosztów budowy i wykończenia budynku podjęli się budowy, początkowo w budżecie nie uwzględnili wzrostu kosztów budowy, który jest spowodowany rozwojem budownictwa w Polsce. Przez to firmie zabrakło pieniędzy na wyposażenie biura.

Niestety po ukończeniu biura pojawił się problem. Firma złapała przestój, a nowa siedziba nie przynosiła żadnych dochodów, a jak wiadomo każdy przestój powoduje straty. Żeby temu zaradzić Paweł chciał starać się o kredyt gotówkowy, jednak było to niemożliwe przez zaległości w BIK ‘u.

Na pomoc przyszedł Balt Credit. Bez długotrwałego procesu decyzyjnego i tony dokumentów finansowych firma Pawła szybko dostała pożyczkę na 380 000 złotych, a pieniądze wpłynęły na konto w zaledwie 3 dni, co umożliwiło zakupienie wymaganego sprzętu oraz konsolidację kredytów firmowych, które miały opóźnienia w BIK. Zabezpieczeniem pożyczki stał się budynek nowej siedziby. Jednak Paweł cały czas miał w głowie fakt, że wysokie raty mogą okazać się zabójcze, a w siedzibie należało uprzednio wdrożyć nowych pracowników i dać całości trochę czasu na rozkręcenie się wszystkiego. Dzięki indywidualnemu podejściu doradców z Balt Credit przez pierwsze trzy miesiące raty były niższe, co nie obciążało tak kapitału firmy. W czwartym miesiącu gdy wszystko ruszyło pełną parą firma Pawła mogła sobie pozwolić na oddawanie ratami większej części kapitału.

 

Kwota pożyczki : 380 000 złotych 

Prowizja: 18 %

Odsetki : 7%

Zabezpieczenie pożyczki : była siedziba firmy w Warszawie ( ponad 2 000 000 mieszkańców) 

Okres pożyczki: 12 miesięcy