Pożyczka Konsolidacyjna

Konsolidacja kredytów, która łączy kilka, często różnorodnych długów w jedno, łatwiejsze do spłaty zobowiązanie, to rozwiązanie, które rozpatruje wiele przedsiębiorców, jak również firm. Pożyczki, kredyty czy chwilówki połączone w jedną ratę są opcją, która pozwala zadłużonym zyskać warunki, dzięki którym łatwiejsze stanie się wyjście z pętli zadłużenia.

Pożyczka konsolidacyjna przeznaczona na spłatę zobowiązań zabezpieczona hipoteką, jest alternatywą łatwiej dostępną, aniżeli innego rodzaju kredyty oddłużeniowe, gdyż instytucja udzielająca pożyczki dysponuje nieruchomością lub innym dobrem dłużnika, z którego może dochodzić zaspokojenia zobowiązania.

Dla kogo pożyczka pod hipotekę bez BIK?

Prywatna pożyczka hipoteczna z przeznaczeniem na cel konsolidacji to alternatywa dla firm, które nie wykazują zdolności kredytowej, są zadłużone bądź potrzebują gotówki na określony cel. W bankach, przyznających standardowe kredyty konsolidacyjne, wymagane jest udokumentowanie dochodów, w tym dodatkowych ich źródeł, a także niezbędna jest dobra historia w BIK. Jest to rozwiązanie niezwykle restrykcyjne, przez co wiele firm oraz przedsiębiorców nie ma możliwości skorzystania z tej opcji.

Pożyczka pod zastaw mieszkania lub innej nieruchomości jest opcją znacznie bardziej elastyczną, która pozwala bez zdolności kredytowej, braków w dokumentacji dochodów, czy nieciekawą historią w BIK uzyskać kredyt bez zaświadczeń, w ekspresowym tempie i przy minimum formalności.

W Balt Credit opracowaliśmy to rozwiązanie z myślą o pełnym komforcie finansowym Klientów, którzy potrzebują pilnie spłacić zobowiązania różnego rodzaju. Pożyczka konsolidacyjna pozwala zebrać kilka zobowiązań w jedno, które jednocześnie generuje niższe koszty miesięczne, a co za tym idzie, jest łatwiejsze do spłacenia. Jest to opcja dla klientów, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą, ale również firm.

Bilon na stole, kalkulator i świnka skarbonka

Pożyczka pod zastaw domu lub innej nieruchomości – co można skonsolidować?

Firmy i przedsiębiorcy, którzy potrzebują skorzystać z alternatywy jaką jest pożyczka konsolidacyjna, mogą objąć nią niemal wszystkie zadłużenia poniesione z myślą o firmie, a dodatkowo zyskują one szansę na uzyskanie dodatkowej gotówki na inne cele. Wśród głównych produktów finansowych, które podlegają konsolidacji można wymienić:

  • kredyty gotówkowe,
  • pożyczki hipoteczne,
  • limity na rachunkach osobistych,
  • kredyty konsumenckie na zakup towarów lub usług,
  • zadłużenia na kartach kredytowych,
  • pożyczki samochodowe

 

Prywatna pożyczka konsolidacyjna pozwala pokryć różnego rodzaju zobowiązania, które wymagają comiesięcznych opłat, których miesięczne raty przerastają możliwości spłaty w danej chwili, bądź są uciążliwe.

Jakie warunki należy spełnić aby uzyskać pożyczkę konsolidacyjną? Jakie dokumenty będą potrzebne?t

Wniosek o pożyczkę konsolidacyjną może złożyć każda firma, posiadająca inne zobowiązania, które pragnie połączyć w jedną dogodną w spłacie ratę. Zaletą tej formy pożyczki jest przede wszystkim jej atrakcyjne oprocentowanie, zmniejszenie miesięcznej, łącznej raty zobowiązań.

Pożyczka pod zastaw mieszkania lub domu dostępna jest bez konieczności posiadania zdolności kredytowej, stąd też jest wyjątkowo praktycznym i dostępnym dla wielu zadłużonych przedsiębiorców lub firm rozwiązaniem. We wniosku o pożyczkę konsolidacyjną wymagane są między innymi:

  • dane kontaktowe,
  • kwoty, liczba oraz rodzaj kredytów i innych zobowiązań, które mają podlegać konsolidacji (umowy kredytowej itp.)
  • informacje o zajęciach komorniczych, wyrokach sądowych,
  • dokumenty dotyczące własności nieruchomości, która ma zostać poddana pod zastaw pożyczki hipotecznej.

W przypadku pożyczki konsolidacyjnej hipotecznej, Klient może przeznaczyć otrzymane środki na spłatę zadłużeń związanych z prowadzoną działalnością.

Na co zwrócić uwagę decydując się na pożyczkę konsolidacyjną?

Question mark

Wybierając alternatywę jaką jest pożyczka konsolidacyjna, obejmująca zastaw pod dom, mieszkanie czy lokale użytkowe, w pierwszej kolejności należy przeanalizować oprocentowanie pożyczki. Odpowiedni dobór opcji pozwoli uzyskać atrakcyjną ofertę spłat, a co za tym idzie łatwiej będzie spłacić zobowiązania ograniczając ryzyko utraty płynności finansowej.

Ważnym elementem, który warto przeanalizować przed podjęciem decyzji o podpisaniu umowy pożyczki konsolidacyjnej są opłaty dodatkowe oraz wysokość raty. W Balt Credit nie ma żadnych ukrytych opłat, a raty dostosowywane są do możliwości finansowych Klientów.

Zabezpieczenie pożyczki konsolidacyjnej w postaci domu, mieszkania bądź lokalu użytkowego, wiąże się z ryzykiem identycznym jak w przypadku kredytu hipotecznego w banku. Dlatego też, jeżeli firma, wnioskująca o wsparcie w spłacie wielu zobowiązań, jest pewna, że poradzi sobie ze spłatą połączonej raty, nie musi obawiać się utraty płynności finansowej.

Jakie korzyści daje konsolidacja zadłużenia?

Dzięki konsolidacji długów, możliwe jest przede wszystkim spłacanie jednej niższej raty zamiast kilku. Jest to związane nieodłącznie z dłuższym okresem kredytowania, jednak pozwala łatwiej regulować należności bez przeciążania comiesięcznego budżetu, nawet przez 12 miesięcy.

Wybierając pożyczkę konsolidacyjną możliwe jest uzyskanie dodatkowej kwoty na wybrany cel, co jest szczególnie ważne dla firm, które pragną uregulować pozabankowe zobowiązania, bądź dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwinąć firmę itp. Oczywiście alternatywa ta zwiększa sumę zobowiązania, jednak przy zmniejszonej comiesięcznej racie i wydłużonym okresie spłaty, łatwiej będzie wyjść ze spirali zadłużenia, a także korzystnie wpłynąć na poprawę sytuacji finansowej w kryzysowym momencie.

Czy pożyczka konsolidacyjna się opłaca?

Konsolidacja zadłużeń to rozwiązanie finansowy, które pozwala łatwiej wyjść z zadłużenia, jednak decyzja o jego zasadności zależy od firmy, która pragnie z niej skorzystać. W Balt Credit zapewniamy kompleksowe doradztwo, dzięki któremu możliwe będzie znalezienie najbardziej korzystnego rozwiązania. Ustalanie planu spłat oraz okresu pożyczki konsolidacyjnej wymaga określenia możliwości finansowych pożyczkobiorcy.

Warto jednak pamiętać, że pożyczki pod zastaw mieszkania lub domu, to alternatywa w pełni bezpieczna, bowiem podobne są one kredytu hipotecznego udzielanego przez banki, czyli potwierdzane są stosownym wpisem do IV działu księgi wieczystej.