Księgarnia z unikatowymi książkami

Niejednokrotnie zdarza się, że założenie wymarzonej firmy jest niemożliwe ze względu na brak funduszy na start. Zdobycie ich nie zawsze jest proste, ale też wcale nie musi być trudne i okupione miesiącami starań o kredyt w banku. 

Marzeniem Kamila od zawsze było założenie własnej księgarni, która specjalizowałaby się w sprzedaży rzadko sprowadzanych i trudno dostępnych pozycji. Kiedy odziedziczył po dziadkach lokal użytkowy zlokalizowany w centrum Lublina, jego marzenie mogło wreszcie się spełnić. Niestety, nie miał odłożonej wystarczającej ilości gotówki, za którą mógłby wyposażyć sklep. Szukał pomocy w bankach, jednak w żadnym nie udzielono mu kredytu, ze względu na bardzo krótki czas prowadzenia działalności. 

Mimo przeciwności losu Kamil nie poddał się – przeznaczył zaoszczędzone pieniądze na zatrudnienie księgowego, który polecił mu Balt Credit. W Balt Credit bez niepotrzebnych formalności udzielono mu pożyczki na rozkręcenie biznesu, której zabezpieczenie stanowił odziedziczony po dziadkach lokal. Po podpisaniu umowy przed notariuszem, Kamil otrzymał środki w wysokości 150 000 złotych, którymi sfinansował wszystkie koszty przystosowania lokalu a także wyposażył księgarnię. Co prawda nie udało mu się uzbierać wystarczającej ilości pieniędzy aby w ciągu roku spłacić pożyczkę, jednak dzięki prężnie rozwijającej się działalności, która okazała się prawdziwym hitem i prosperowała już kilkanaście miesięcy, pojawiła się możliwość uzyskania kredytu w banku. Zdobyte w ten sposób pieniądze przeznaczył na spłatę pożyczki w Balt Credit.

 

Kwota pożyczki : 150 000 złotych 

Prowizja: 17%

Odsetki : 7%

Zabezpieczenie pożyczki : Lokal usługowy w Lublinie (337 000 mieszkańców) 

Okres pożyczki: 9 miesięcy