Prywatne pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości, domu, bez BIK, z komornikiem

Pożyczki pod zastaw nieruchomości to jedna z popularniejszych obecnie form finansowych, które oferują wiele możliwości zarówno przedsiębiorcom, jak również firmom zainteresowanym tego rodzaju alternatywą. Zabezpieczenie ustanawiane na nieruchomości w tej opcji prywatnej pożyczki pod zastaw nieruchomości potwierdzane jest stosownym wpisem do IV działu księgi wieczystej – dokładnie tak samo jak ma to miejsce w banku.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości są szczególnie popularne w większych miastach jak Warszawa oraz ich przyległościach, a ich przeznaczenie to głównie spłata innych zadłużeń, w tym między innymi kredytów bankowych, zaległości związanych z ZUS czy US, a także wszelkiego rodzaju egzekucji komorniczych. Warto mieć na uwadze również to, że skorzystanie z pożyczki pod nieruchomość, to również doskonały sposób na sfinansowanie inwestycji w przedsiębiorstwie lub realizacja innego, dowolnego celu.

Pozabankowe pożyczki pod zastaw nieruchomości – dla kogo?

Wiele przedsiębiorców czy też firm nie ma szans na otrzymanie kredytu, czego przyczyną jest niska ocena historii BIK. W uzyskaniu środków na spłatę zadłużeń lub realizację inwestycji, nie pomagają również pozycje w rejestrach dłużników, postępowania komornicze lub nazbyt niskie dochody. Pożyczki pod zastaw nieruchomości bez BIK, a także w sytuacjach, w których pożyczkobiorca ma problemy z egzekucją komorniczą, pozwalają wyjść z trudnej sytuacji obronną ręką.

Brak restrykcyjnych wymogów w zakresie sektora pozabankowego do którego należy Balt Credit, pozwala każdemu, kto dysponuje nieruchomością taką jak dom czy mieszkanie, jest jej współwłaścicielem, bądź ma możliwość uzyskania pomocy poręczyciela rzeczowego, który posiada stosowną własność, otrzymać niezbędną do spłaty długów lub realizacji inwestycji kwotę. Rozwiązanie jakie oferują pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości poszerzają krąg odbiorców, którzy mogą z nich skorzystać.

W Balt Credit udzielane są pożyczki dla przedsiębiorców oraz firm prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę, dlatego też jest to nieocenione wsparcie dla rozwoju biznesu lub wyjścia z długów komorniczych i innych.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości z komornikiem, bez BIK – procedura i warunki

Prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości charakteryzują się przede wszystkim minimum formalności oraz sporą elastycznością. Niezwykle uproszczona, w porównaniu do bankowej, procedura wnioskowania o przyznanie pożyczki pod nieruchomość pozwala na znalezienie dogodnych warunków dla każdego, a wnioski można w wielu przypadkach ( w tym u Balt Credit) składać bez wychodzenia z domu – przez Internet. Możliwe jest również skorzystanie z wizyty w placówkach lub indywidualnej konsultacji w miejscu wskazanym przez Klienta.

Oferta jaką przedstawiają dostępne na rynku pożyczki pod zastaw nieruchomości jest niezwykle różnorodna. Ważnym ich elementem jest możliwość dostosowania formy spłat do potrzeb i możliwości Klienta, który nie będzie miał trudności z wywiązaniem się z umowy pożyczki. Różne rodzaje zabezpieczeń dostępne w tej formie pożyczki pozabankowej pod zastaw nieruchomości pozwalają każdemu, nawet podmiotom obciążonym przez komornika, uzyskać niezbędne środki.

W sytuacji, gdy mamy do czynienia z przejęciem komorniczym, nie dokonujemy wpisu do księgi wieczystej na naszą rzecz, a jedynie stosujemy tymczasowe przewłaszczenie, które w późniejszym czasie, może zostać uzupełnione stosownym zapisem w hipotece.

Najczęściej akceptowane przy wnioskowaniu o pożyczki pod zastaw nieruchomości w lokalizacjach jak Warszawa i jej podobnych miastach, są:

 • domy,
 • mieszkania,
 • nieruchomości związane z działalnością gospodarczą jak lokale użytkowe i usługowe.

Niektóre opcje obejmują również działki budowlane.

Podstawowym warunkiem uzyskania pożyczki pod zastaw nieruchomości bez BIK, jest posiadanie zabezpieczenia, którym jest wolna od obciążeń nieruchomość.

Prywatne pożyczki pod zastaw nieruchomości i ich ciekawe rodzaje

Wśród pożyczek pod zastaw domu możemy wymienić między innymi:

Pożyczki pod zastaw nieruchomości z komornikiem i nie tylko – niezbędne dokumenty

Dwoje ludzi zastanawiających się nad propozycją pożyczki

Pożyczki pod zastaw domu czy innej nieruchomości w systemie prywatnym lub pozabankowym, pozwalają na stworzenie spersonalizowanej oferty, która obejmuje dogodny harmonogram spłat oraz inne niezbędne informacje. Najważniejszym jednak ich aspektem jest udokumentowanie posiadanego zabezpieczenia przez pożyczkobiorcę, które pozwoli przeprowadzić procedury szybko i sprawnie.

 • numer księgi wieczystej, a w przypadku mieszkania, jeżeli nie ma księgi wieczystej zaświadczenie ze spółdzielni
 • o prawie własności lokalu,
 • akt notarialny potwierdzający nabycie domu, mieszkania lub innej nieruchomości,
 • w przypadku mieszkania także zaświadczenie o niezaleganiu w opłatach czynszowych – bądź określonej kwocie zaległości,
 • fotografie nieruchomości wewnątrz i na zewnątrz,
 • zaświadczenie z Urzędu Skarbowego o zwolnieniu z podatku od darowizn i spadku lub jego opłacenia, w sytuacji gdy otrzymano nieruchomość na drodze spadkowej lub w charakterze darowizny,
 • inne wynikające z dostarczonej dokumentacji,
 • w przypadku domów również wpis i wyrys z rejestru gruntów.

Co daje oraz jak wygląda finalizacja pożyczki pod zastaw nieruchomości

Question mark

Pożyczki pod zastaw domu, mieszkania czy innej nieruchomości to wbrew obawom niezwykle bezpieczne rozwiązanie, które podlega przepisom Kodeksu Cywilnego. Jest to alternatywa dostępna dla każdego, kto posiada nieruchomość na własność i pragnie wyjść z długów różnego rodzaju, bądź zyskać dofinansowanie inwestycji. W ramach pożyczki pozabankowej pod zastaw nieruchomości można uzyskać środki najczęściej do 50 % wartości zastawu. W Balt Credit zastaw wpisywany jest na IV dział księgi wieczystej, dokładnie tak jak ma to miejsce w przypadku kredytu hipotecznego zaciąganego w banku. To wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie.

Umowa pożyczki tego typu jest umową cywilno-prawną, dlatego pożyczkobiorca może z pełnym spokojem udzielić zastawu w formie nieruchomości własnej lub osób trzecich, oczywiście po wcześniejszym wyrażeniu ich zgody.