Finansowanie pomostowe – czym jest i jak go uzyskać?

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.

Zapraszam na moje social media:

KALKULATOR OBLICZENIA RAT

Wybierz kwotę
Min 30000 PLN
Max 1000000 PLN
Okres Spłaty (msc.)

Miesięczna rata od

2 729,17 zł

Ostatnia rata

100 000 zł

Całkowity koszt od

32 750 zł

Czy znasz tajniki finansowania pomostowego? Odkryj, czym jest to narzędzie i jak może otworzyć drzwi do realizacji Twoich celów biznesowych!

Finansowanie pomostowe

Kiedy marzymy o realizacji ważnych planów dla naszej działalności gospodarczej, często niezbędne jest szybkie pozyskanie pieniędzy. W takich momentach finansowanie pomostowe staje się cennym sprzymierzeńcem. To elastyczne i dynamiczne rozwiązanie, które pozwala przeskoczyć przeszkody związane z ograniczonym dostępem do środków w krótkim czasie.

W tym artykule chcę bliżej przedstawić Ci świat finansowania pomostowego. Odkryjemy, jakie korzyści niesie za sobą to rozwiązanie, czy rzeczywiście jest elastyczne i jakie kryteria, w tym zakresie zdolności kredytowej, trzeba spełnić. Gotowy, by zgłębić tajemnice szybkiego finansowania? Przygotuj się na ciekawy przegląd tematu finansowania pomostowego, który może otworzyć Ci nowe perspektywy.

Umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą Balt Credit!

Czym jest finansowanie pomostowe?

Jest to rodzaj pożyczki, udzielanej na krótki okres, zazwyczaj od kilku miesięcy do kilku lat. Służy jako tymczasowe wsparcie finansowe.

Wyobraź sobie, że jako przedsiębiorca masz idealną okazję na podjęcie długo planowanej inwestycji biznesowej i chcesz kupić nowy budynek, ale nie masz jeszcze gotówki w wystarczającej wysokości. Co możesz zrobić, żeby przybliżyć się do realizacji tego projektu? Właśnie wtedy finansowanie pomostowe staje się Twoim sprzymierzeńcem. To takie dodatkowe wsparcie, które umożliwia szybkie pozyskanie funduszy.

Jest to doskonałe narzędzie dla tych, którzy potrzebują szybkiego dostępu do kapitału, a uzyskanie finansowania innymi źródłami jest niewystarczające lub zbyt czasochłonne.

Pożyczka pomostowa – charakterystyka

Podsumowując to, co mamy wyżej – pożyczka pomostowa stanowi elastyczne wsparcie finansowe, umożliwiająca przedsiębiorcy w potrzebie szybkie uzyskanie pieniędzy.

Tego typu produkt charakteryzuje się uproszczonym procesem udzielania, dzięki czemu realizacja i wypłata środków jest praktycznie natychmiastowa. To właśnie dlatego pożyczki pomostowe pozwalają firmom szybko załatać tak zwaną “chwilową dziurę w budżecie”. Co jeszcze musisz wiedzieć? Pieniądze można wykorzystać na dowolny cel, niezależnie od tego czy to nagłe potrzeby, chwilowy brak płynności czy dokonanie inwestycji.

Potrzebujesz pożyczki dla swojej działalności?

Balt Credit oferuje pieniądze już nawet w 5 dni roboczych!

Zgody na przetwarzanie danych osobowych

Jak dostać pożyczkę pomostową?

Pożyczki pomostowe w ofercie naszej firmy są od lat, a uzyskanie tego typu finansowania jest naprawdę łatwe i szybkie.

Co zatem trzeba zrobić, żeby starać się o taką formę finansowania? Zacznij od złożenia wniosku. Dalej wystarczy, że przedstawisz niezbędne dokumenty potwierdzające Twoje dochody i ustanowisz niezbędne zabezpieczenie.

Jak dostać pożyczkę pomostową?

W naszej firmie dostęp do pożyczki pomostowej to błyskawiczny proces. Bez zbędnych formalności i czasochłonnych weryfikacji. Pieniądze mogą być na Twoim koncie już w 3 dni! Pożyczka pomostowa ma być dla Ciebie wsparciem, dlatego możesz ją otrzymać już nawet od pierwszego dnia działania firmy.

Zajrzyj na naszą stronę internetową i przekonaj się, jakie to proste.

Chcesz uzyskać pożyczkę dla swojej firmy?

Na co pozwala firmie finansowanie pomostowe?

Przedsiębiorcy, decydując się złożyć wniosek o tego typu pożyczkę, mają różne motywacje. Jednym z celów finansowania pomostowego może być natychmiastowa spłata zaległych zobowiązań, które często stanowią barierę dla rozwoju. Jest to dla firm szybki sposób, żeby poprawić swoją płynność finansową.

Korzystanie z pożyczek pomostowych to dla przedsiębiorców także krok w stronę ekspansji i wzrostu, umożliwiający firmie wykorzystanie okazji na zakup nowej nieruchomości lub rozszerzenie swojego zaplecza produkcyjnego poprzez inwestycje w nowe maszyny i technologie. Dzięki finansowaniu pomostowemu firma może skoncentrować się na rozwijaniu swojego potencjału i zwiększaniu konkurencyjności, pomijając ograniczenia wynikające z braku środków, czy wyśrubowane wymagania w zakresie zdolności kredytowej, jakie stawiają banki.

Na co pozwala finansowanie pomostowe?

Prostota i szybkość – zalety pożyczek pomostowych

Prosto, szybko, elastycznie – to trzy słowa, jakimi można opisać finansowanie pomostowe. Na co jeszcze możesz liczyć? Poniżej przedstawiam Ci najważniejsze zalety:

 • łatwy proces wnioskowania, bez zbędnych formalności,

 • większe szanse uzyskania finansowania (może to być istotne, gdy bank odmówił Ci udzielenia kredytów),

 • wkład własny nie jest wymagany,

 • pieniądze można uzyskać bardzo szybko,

 • finansowanie na dowolny cel,

 • szybka możliwość załatania chwilowej dziury w budżecie, np. gdy firma oczekuje na wypłatę wynagrodzenia z zaległych faktur.

Finansowanie pomostowe

Kiedy można wnioskować o finansowanie pomostowe?

Tu akurat odpowiedź jest bardzo prosta – zawsze, kiedy tego potrzebujesz! Pożyczki pomostowe mają Ci pomóc w dowolnej sytuacji, więc to od Ciebie zależy, w jakim momencie zechcesz z tego rozwiązania korzystać. Poniżej zamieszczam TOP3 sytuacji, kiedy można wnioskować o tego typu finansowanie.

 1. Zator finansowy, wynikający z opóźnionych płatności.

 2. Odmowa kredytu bankowego lub zbyt długotrwałe procedury jego uzyskania.

 3. Chęć skonsolidowania zobowiązań w elastyczny sposób.

Top 3 sytuacji dla finansowania pomostowego

Czy warto skorzystać z finansowania pomostowego?

Znasz już szczegóły dotyczące finansowania pomostowego, więc na pewno masz własne wnioski, ale moim zdaniem warto skorzystać!

Dlaczego? Finansowanie pomostowe to jak skok na bungee w biznesowym świecie – ryzykowne, ale często otwierające drzwi do nowych perspektyw. Jest jak spadochron w sytuacjach nagłej potrzeby, zapewniając elastyczność i natychmiastowe wsparcie. To rozwiązanie, które potrafi być kluczem do przejścia przez trudne momenty, a także szansą na dynamiczny rozwój firmy.

Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy jeszcze dziś!

Zgody na przetwarzanie danych osobowych

Kredyt pomostowy a pożyczka pomostowa – różnice

Te dwa pojęcia często są stosowane zamiennie. Czy prawidłowo? Okazuje się, że nie. Oba rozwiązania zapewniają praktycznie natychmiastowe wsparcie pieniężne, ale pożyczka pomostowa różni się od kredytu pomostowego.

Kredyty pomostowe zwykle są udzielane przez banki, co może wiązać się z pewnymi kosztami wynikającymi z opłat obowiązujących w danym banku. Mają one też z reguły bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące zdolności kredytowej i zabezpieczeń, co może stanowić wyzwanie dla niektórych przedsiębiorstw.

Z kolei pożyczka pomostowa zwykle jest udzielana przez pozabankowe instytucje finansowe. Jest bardziej elastyczna pod względem procedur i wymagań, co czyni ją atrakcyjną opcją dla firm z ograniczonymi możliwościami uzyskania kredytu bankowego. To rozwiązanie pozwala na szybkie uzyskanie potrzebnych środków bez skomplikowanych formalności, znacznie pomagając przedsiębiorcom w potrzebie.

Pożyczka pomostowa od Balt Credit. Skorzystaj z nowoczesnego finansowania pomostowego

Czujesz się przekonany do pożyczek pomostowych? W takim razie koniecznie zajrzyj na naszą stronę internetową.

Finansowanie pomostowe

Współpraca z naszą firmą to elastyczność i innowacja, które wychodzą naprzeciw Twoim potrzebom. U nas finansowanie pomostowe to nie tylko oferta, to doświadczenie. Oferujemy coś więcej niż tylko szybkie wsparcie.

Na co możesz liczyć?

 • przejrzyste zasady,

 • wstępna decyzja już w 24 h,

 • możliwość uzyskania finansowania nawet w przypadku zaległości w BIK, BIG, KRD, US lub ZUS.

Złóż wniosek i przekonaj się, jak łatwo możesz pomóc swojej firmie!

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.

Zapraszam na moje social media: