Ekskluzywny sklep z cygarami

Nawet najlepiej przemyślany i prowadzony biznes nie ustrzeże się losowych sytuacji, które bardzo szybko mogą prosperującą firmę doprowadzić do dużych strat. 

Taka sytuacja przydarzyła się Hubertowi. Z powodzeniem prowadził on w Warszawie sklep z ekskluzywnymi wyrobami tytoniowymi. Nieoczekiwanie jednak doszło w nim do awarii systemu kontrolowania wilgotności powietrza, który zainstalowany był w pomieszczeniu pełniącym rolę humidora. Na domiar złego w pomieszczeniu tym przechowywano bardzo cenne cygara. Naprawa musiała zostać wykonana natychmiast, ponieważ wyroby tytoniowe przechowywane w niewłaściwych warunkach z każdym dniem traciły swoją wartość, a to z kolei generowało ogromne straty. Hubert musiał zdobyć nowy sprzęt, jednak nie miał wystarczających środków na jego zakup. Sytuację komplikował fakt, iż firma miała zaledwie trzy miesięcy, więc uzyskanie kredytu bankowego było niemożliwe. 

Z pomocą przyszedł mu przyjaciel, który doradził pożyczkę pod zastaw nieruchomości w Balt Credit. Hubert z radością przyjął jego radę i już następnego dnia podpisał przed notariuszem umowę pod zastaw swojego sklepu. W ten sposób, dzięki Balt Credit, zdobył niezbędne 75 000 złotych już w 24 godzin. Uzyskana gotówka pozwoliła na wymianę zepsutego sprzętu na nowy i mniej awaryjny. Hubert uniknął więc poważnych konsekwencji awarii, mimo to w jej wyniku budżet firmy został uszczuplony, a sklep nie przynosił wystarczających zysków. Dlatego też Hubertowi nie udało się zwrócić całej pożyczonej kwoty w ciągu 12 miesięcy. Jednak ze względu na fakt iż spłacił wszystkie odsetki terminowo, umowa została przedłużona na kolejny rok i to na korzystniejszych warunkach. W czasie kolejnych 12 miesięcy sklep przyniósł wystarczające dochody, więc zaciągnięta pożyczka została przez Huberta w całości spłacona.

Kwota pożyczki : 75 000 złotych 

Prowizja: 21%

Odsetki : 7%

Zabezpieczenie pożyczki : sklep z cygarami  w Warszawie ( ponad 2 000 000 mieszkańców) 

Okres pożyczki: 20 miesięcy