Sklep budowlany

Czasem inwestycje które ponosimy, aby nasza firma rozwijała się i przynosiła zyski, a także zaspokajała potrzeby klientów, niosą za sobą kolejne koszty, których przewidzenie nie zawsze jest proste. 

W takiej sytuacji znalazł się Albert – właściciel cieszącego się ogromnym zainteresowaniem wielkopowierzchniowego sklepu budowlanego w Szczecinie. Aby móc zaspokoić potrzeby swoich klientów, Albert zdecydował się na postawienie nowego magazynu. Niestety, po zakończeniu prac budowlanych okazało się, że w swoich planach nie wziął pod uwagę liczby wózków widłowych – do obsłużenia nowego budynku potrzebne było ich znacznie więcej. Niestety Albert nie miał wystarczających środków na pokrycie tego dodatkowego wydatku, a sytuację pogarszał fakt, iż problem musiał być rozwiązany w ekspresowym tempie – brak wózków uniemożliwiał otwarcie nowego magazynu. 

Uzyskanie kredytu z banku nie mogło być brane pod uwagę, gdyż wiązało się z bardzo długim okresem oczekiwania na decyzję kredytową, a każdy dzień zwłoki generował straty dla firmy. Na szczęście Albert znalazł w internecie ofertę Balt Credit. Po wizycie u notariusza, gdzie podpisał umowę pod zastaw biura zlokalizowanego w centrum miasta, uzyskał potrzebne 120 000 złotych już w 48 godzin. Dzięki temu mógł zakupić potrzebny sprzęt jeszcze przed planowanym otwarciem nowego magazynu. Sklep budowlany dzięki zwiększeniu powierzchni zaczął przynosić znaczące zyski, więc spłata pożyczki nie stanowiła dla Alberta żadnego problemu i udało mu się wywiązać z umowy jeszcze w tym samym roku.

 

Kwota pożyczki : 120 000 złotych 

Prowizja: 18%

Odsetki : 7%

Zabezpieczenie pożyczki : była siedziba firmy w Szczecinie ( ponad 400 000 mieszkańców) 

Okres pożyczki: 7 miesięcy