Pożyczki od osób prywatnych – na co uważać?

Spis treści

Aktualności

Pożyczki od osób prywatnych – na co uważać?

Pożyczki od osób prywatnych – na co uważać?

Nie masz zdolności kredytowej? Twoje dane figurują w bazie dłużników, uzyskujesz nieregularne dochody lub z innego powodu bank negatywnie rozpatruje Twój wniosek? Rozwiązaniem dla wszystkich, którzy szybko potrzebują gotówki, są pożyczki od osób prywatnych. Mogą one okazać się jedynym ratunkiem dla zadłużonych czy przedsiębiorców mających problemy z utrzymaniem płynności finansowej. Jednocześnie stanowią duże ryzyko. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, na co uważać.

Czym są pożyczki od osób prywatnych?

Są to produkty oferowane przez osoby, które nie prowadzą działalność gospodarczej związanej z branżą pożyczkową. Pożyczki od osób prywatnych to umowy, których warunki oparte są o indywidualne ustalenia pomiędzy stronami oraz przepisy kodeksu cywilnego. Wierzyciel musi oświadczyć, że jest właścicielem środków finansowych i chce je pożyczyć przyszłemu dłużnikowi na ściśle określonych warunkach. Przy kwotach do 500 zł wystarczą ustalenia ustne, a przy wyższych niezbędne jest przygotowanie pisemnego dokumentu. Należy w nim podać pożyczaną sumę, oprocentowanie, kary umowne, termin spłaty i jej formę. Ewentualnie można uwzględnić zabezpieczenie na wypadek niezwrócenia należności.

Warto pamiętać, że takie pożyczki nie są objęte przepisami, które obowiązują banki i instytucje pozabankowe oraz wyznaczonymi przez prawo limitami. W praktyce oznacza to brak maksymalnej wysokości prowizji oraz oprocentowania.

Bezpieczne pożyczki pod zastaw nieruchomości z Balt Credit

 

Balt Credit pomożemy Ci zyskać korzystne finansowanie dla Twojej firmy. Nasi doradcy przeanalizują Twoją sytuację. Wspólnie dobierzemy pozabankowe pożyczki hipoteczne w wysokości od 50 000 zł do nawet 3 000 000 zł. Nie wymagamy zaświadczeń z US i ZUS, nie weryfikujemy historii w BIK, BIG i KRD. Sprawdź szczegóły oferty i bezpiecznie pożycz pieniądze na inwestycje, rozwój przedsiębiorstwa lub inny cel.

Spis treści