Pożyczka dla nowej firmy – gdzie i jak ją dostać?

Pożyczka dla nowej firmy - gdzie i jak ją dostać?

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.

Zapraszam na moje social media:

KALKULATOR OBLICZENIA RAT

Wybierz kwotę
Min 30000 PLN
Max 1000000 PLN
Okres Spłaty (msc.)

Miesięczna rata od

2 729,17 zł

Ostatnia rata

100 000 zł

Całkowity koszt od

32 750 zł

Szukasz wsparcia finansowego dla nowej firmy? Warto zastanowić się nad różnymi opcjami pozyskania środków. Banki mogą być pomocne, ale tradycyjne kredyty dla nowych firm o krótkim stażu działalności są dostępne tylko dla wąskiej grupy przedsiębiorstw. Oferuje je jedynie kilka instytucji bankowych. Gdzie zatem warto szukać pożyczki dla startujących przedsiębiorców? Czy istnieją pozabankowe firmy pożyczkowe otwarte na wsparcie finansowe nawet w przypadku firm działających krócej niż 6 miesięcy? Czy w 2024 roku można otrzymać kredyt firmowy bez konieczności sprawdzania w Biurze Informacji Kredytowej (BIK)? Poniżej rozwiejemy wszelkie wątpliwości każdej młodej firmy. Sprawdź, jak pożyczka dla nowej firmy Balt Credit pomoże Ci rozwinąć Twój biznes.

Potrzebujesz pożyczki dla swojej działalności?

Balt Credit oferuje pieniądze już nawet w 5 dni roboczych!

Zgody na przetwarzanie danych osobowych

Pożyczka dla nowej firmy – gdzie ją dostać?

Znalezienie kredytu dla nowo powstałej firmy może być wyzwaniem.  Jest nim zwłaszcza z uwagi na ryzyko związane z brakiem historii działalności. Banki w pierwszej kolejności udzielają finansowania stabilnym firmom o dłuższym stażu. Dlatego też nowe przedsiębiorstwa mają trudności z uzyskaniem wsparcia finansowego tą ścieżką. Nic więc dziwnego, że początkujący przedsiębiorcy stają przed ogromnym wyzwaniem. Niezwykle trudno jest przekonać bank na zmianę decyzji oraz udzielenie kredytu bez historii kredytowej i braku środków na rachunku bieżącym.

Czy wiesz, że…

Statystyki ujawniają, że nawet 80% firm zamyka lub zawiesza swoją działalność po 2 latach. Data ta nie jest przypadkowa. To właśnie po upływie 24 miesięcy właściciel działalności gospodarczej jest zobowiązany do opłacania składek ZUS w jej pełnej wysokości. Udźwignięcie nowego zobowiązania finansowego jest niemałym obciążeniem dla przedsiębiorcy. Banki wolą więc wspierać finansowo działalność gospodarczą, która działa na rynku dłużej, co zwiększa jej wiarygodność.

Kolejną przeszkodą w przypadku tradycyjnego kredytu firmowego udzielanego przez instytucje bankowe są ściśle określone limity kredytowe. Nierzadko przyznana nawet maksymalna kwota kredytu nie wystarczy na zrealizowanie pomysłu biznesowego, zakup towarów, zakup sprzętu i spłatę bieżących zobowiązań. Kredyt na start, jak sama nazwa wskazuje, powinien być ofertą skierowaną dla firmy działającej krócej niż 6 miesięcy. Z kolei otrzymanie finansowania zasilającego konto firmowe powinno wystarczyć na spłatę bieżących zobowiązań i realizację celów inwestycyjnych. Niestety w praktyce tradycyjny kredyt inwestycyjny czy też kredyt obrotowy nie są osiągalne dla nowych firm. Często są także tak niskie, że nie wystarczą na wdrożenie biznesowego planu.

Co w takiej sytuacji może zrobić początkujący przedsiębiorca? Czy otrzymaną negatywną decyzję kredytową z banku powinien uznać za ostateczną?

Udzielenie kredytu dla firmy działającej krócej niż 6 miesięcy

Na szczęście istnieje alternatywa dla tradycyjnego kredytu obrotowego udzielanego przez banki. To pozabankowe pożyczki i kredyty inwestycyjne pod zastaw nieruchomościSkładając wniosek o kredyt firmowy, duże znaczenie ma wówczas nieruchomość, którą przedsiębiorca wskazuje we wniosku. Zabezpieczenie kredytu hipoteką sprawia, że jej wiarygodność rośnie. Możliwość skorzystania z tego rodzaju finansowania na dowolny cel związany z działalnością firmy to sprawdzona alternatywa, która cieszy się dużym zainteresowaniem szczególnie małych firm.

Rodzaje pożyczek dla nowych firm

Skorzystanie z pozabankowej pożyczki dla nowej firmy, to często jedyne wyjście, by móc ulepszyć funkcjonowanie swojego przedsiębiorstwa i ruszyć z realizacją celów inwestycyjnych. Dodatkowe środki na koncie bankowym mogą pomóc nie tylko w rozwoju firmy i realizacji jej innowacyjnych pomysłów, lecz i pokryć bieżące zobowiązania oraz wszelkie koszty przeznaczone na zakup niezbędnych środków trwałych w firmie. Do najbardziej popularnych rodzajów pozabankowych pożyczek firmowych pod zastaw nieruchomości należą:

Jakie dokumenty przygotować?

Do zaciągnięcia pożyczki pod zastaw nieruchomości potrzebne są podstawowe dokumenty finansowe, zdjęcia, numer księgi wieczystej nieruchomości będącej zabezpieczeniem pożyczki oraz dowód osobisty pożyczkobiorcy. Należy pamiętać, że pozabankowy kredyt dla nowych firm, jest zabezpieczony hipoteką. Oznacza to, że:

Zabezpieczeniem pożyczki zawsze jest hipoteka na nieruchomości.

Gdy ubiegasz się o pożyczkę hipoteczną dla swojego biznesu, dokumenty do dostarczenia można podzielić na dwie kategorie: te związane z Twoją firmą oraz te dotyczące nieruchomości, która będzie pełniła rolę zabezpieczenia. Cały proces decyzyjny, od złożenia wniosku do ostatecznej decyzji i wypłaty środków, jest bardzo krótki i trwa zazwyczaj do 5 dni roboczych. Na przykład, aby skorzystać z oferty pożyczki dla nowej firmy w Balt Credit, wystarczy:

  • Być osobą pełnoletnią
  • Prowadzić działalność gospodarczą (brak wykluczeń ze względu na branżę)
  • Spełnić minimum formalności
  • Dostarczyć zdjęcie i numer Księgi Wieczystej nieruchomości.

Złóż wniosek

Pożyczka dla nowej firmy – czy warto ją wziąć?

O pozabankowy kredyt hipoteczny warto się starać, chociażby z kilku względów. Po pierwsze, każdy przedsiębiorca na początku prowadzenia działalności gospodarczej potrzebuje dużego kapitału. Dzięki temu może wznieść swój biznes na wyższy poziom i zaistnieć na rynku. Wynajęcie biura, hali, pomieszczeń produkcyjnych lub usługowych czy też zakup niezbędnych do wykonywania pracy maszyn, urządzeń, samochodów – koszty takich inwestycji bardzo często wykraczają poza możliwości finansowe przedsiębiorców. Dla osoby fizycznej, która nie ma zgromadzonej na koncie znacznej sumy oszczędności, a chce otworzyć własny biznes, w zasadzie jedyny możliwy sposób, aby pokryć koszty, to skorzystać z oferty pozabankowej pożyczki dla nowej firmy zabezpieczonej hipotecznie.

Pamiętaj!

Kredyt dla firm z krótkim stażem ma na celu pomóc przedsiębiorcy w wystartowaniu z biznesem oraz przetrwaniu w tym trudnym początkowym okresie rozwijania swojej działalności. Są to dodatkowe środki, które ułatwiają realizację biznesplanu. Warto spróbować je pozyskać z wiarygodnej instytucji pozabankowej, tym bardziej że w niektórych firmach, takich jak Balt Credit, można się ubiegać o kredyt dla nowych firm w prosty sposób online.

Po drugie pożyczka dla nowej firmy stanowi korzystną opcję nawet w przypadku przedsiębiorców, którzy przygotowali się na otwarcie nowej działalności i zgromadzili kwotę pieniężną wystarczającą na pokrycie bieżących wydatków. Nie warto wydawać wszystkich oszczędności już na starcie biznesu. Nierzadko bowiem okazuje się, że koszta zwiększają się już po pierwszych tygodniach funkcjonowania działalności. Czasami dochody nie spełniają założonych oczekiwań, przez co płynność finansowa firmy zostaje zaburzona.

Zakładasz nową firmę? Wnioskuj o pożyczkę w Balt Credit!

Nowe firmy są niczym czysta karta – pełna potencjału, ale również niewiadomych, co do przyszłych dochodów i spłaty zobowiązań. Warto skorzystać z pozabankowych instytucji gotowych wesprzeć przedsiębiorców na początku ich drogi biznesowej.

Pożyczki dla nowych firm pod zastaw nieruchomości dostosowane są pod wyjątkowe potrzeby i oczekiwania początkujących przedsiębiorców. W Balt Credit doskonale rozumiemy, co znaczy słowo ,,start” i wiemy, jak wygląda początkowy bieg przez biznesowe płotki. Oferujemy wsparcie finansowe już od pierwszego dnia rozpoczęcia działalności gospodarczej. Finansowanie może znacząco ułatwić rozwój firmy, zakup niezbędnego sprzętu czy zatowarowanie sklepu.

Dzięki innowacyjnemu podejściu do udzielania finansowego wsparcia gwarantujemy bezpieczeństwo, wygodę i oszczędność czasu. W Balt Credit wspieramy właścicieli nowych firm, startupów i biznesów. Rozumiemy, że pomimo dłuższego stażu potrzebują dodatkowego finansowego wsparcia z zewnątrz. Odkryj nasze konkretne oferty i znajdź najlepszą pożyczkę dla swojej nowej firmy!

Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy jeszcze dziś!

Zgody na przetwarzanie danych osobowych

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.

Zapraszam na moje social media: