Pożyczka na rozwój firmy z Balt Credit

Pożyczka na rozwój firmy

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.

Zapraszam na moje social media:

Pożyczka na rozwój firmy z Balt Credit

KALKULATOR OBLICZENIA RAT

Wybierz kwotę
Min 30000 PLN
Max 1000000 PLN
Okres Spłaty (msc.)

Miesięczna rata od

2 729,17 zł

Ostatnia rata

100 000 zł

Całkowity koszt od

32 750 zł

Czym jest pożyczka na rozwój firmy? Kto może z niej skorzystać? Czy warto? Jakie są jej zalety i potencjalne wady? Dowiedz się, jak za pomocą finansowania zewnętrznego można zrealizować swoje ambitne plany związane z rozwojem firmy.

Czym jest pożyczka na rozwój firmy?

Pożyczka na rozwój firmy – środki finansowe, które przedsiębiorcy mogą pozyskać, a także  przeznaczyć na cele inwestycyjne związane z rozwojem swojej działalności. Ta forma pożyczki może być udzielana przez różne instytucje finansowe: banki i prywatnych inwestorów.

Skorzystanie z finansowania zewnętrznego jest szansą na zakup nowego sprzętu, zwiększenie zdolności produkcyjnych czy rozbudowę infrastruktury.

 

Kto może skorzystać z pożyczki na rozwój przedsiębiorstwa

Oferta pożyczki na rozwój działalności gospodarczej skierowana jest do przedsiębiorców, którzy chcą zainwestować w ulepszenie działalności swojego przedsiębiorstwa.

O tę formę finansowania zewnętrznego mogą ubiegać się:

 • osoby chcące założyć własną firmę,

 • osoby fizyczne prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą,

 • spółki prawa handlowego.

Wzięcie pożyczki inwestycyjnej jest szansą na rozwój dla przyszłych przedsiębiorców, którym bank odmówił kredytu lub tych, które za krótko prowadzą działalność, aby móc ubiegać się o kredyt.

To też rozwiązanie dla firm, które chcą uzyskać pożyczkę i zależy im na szybkim rozpatrzeniu wniosku albo takich, które mają zadłużenie względem Urzędu Skarbowego lub ZUS.

Jedynym warunkiem jest posiadanie zabezpieczenia w postaci mieszkania, domu lub innej nieruchomości. Zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą, w celu poznania warunków umowy. Doradca przedstawi też maksymalną wysokość pożyczki, okres spłaty, oprocentowanie.

Umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą Balt Credit!

Wady i zalety pożyczki na rozwój działalności gospodarczej

Tak, jak w przypadku wszystkich zobowiązań, w tym kredytów, zaciągnięcie pożyczki wiąże się z ryzykiem. Nie da się go uniknąć w przypadku pozyskania finansowania na inwestycje z zewnętrznych źródeł. Ryzyko zawsze towarzyszy rozwojowi i każdej inwestycji.

Trzeba też wziąć pod uwagę warunki umowy: oprocentowanie pożyczki, okres spłaty i wymagane w niektórych sytuacjach zabezpieczenia.

Zalety pożyczki na rozwój działalności gospodarczej zdecydowanie przeważają nad wadami. Otwierają możliwości, które bez pożyczki często nie byłyby osiągalne.

Zalety tej formy finansowania z Balt Credit to:

 • szybka decyzja – do 5 dni roboczych,

 • bez weryfikacji BIK, BIG i KRD,

 • możliwość uzyskania maksymalnej kwoty pożyczki do miliona złotych,

 • wsparcie we wzroście przedsiębiorstwa, umożliwiające realizację strategicznych planów rozwojowych,

 • dowolny cel przeznaczenia środków, związany z prowadzoną działalnością gospodarczą – inwestycje w nowe technologie, badania, a także rozwój, ekspansję na nowe rynki, zakup nowego sprzętu, zwiększenie zdolności produkcyjnych, rozbudowę i modernizację infrastruktury,

 • pomoc w zdobyciu przewagi konkurencyjnej,

 • większa kontrola nad firmą niż w przypadku pozyskania środków przez emisję akcji.

Finansowanie firmy – gdzie go szukać?

Wybór finansowania uzależniony jest od kilku czynników: rodzaju działalności, potrzeb danych osób i sumy potrzebnych środków.

Najbardziej popularną formą finansowania jest tradycyjny kredyt bankowy lub pomoc prywatnych inwestorów. Rozwiązaniami o zwiększonym ryzyku jest skorzystanie z funduszy venture capital, emitowanie akcji (opcja dla dużych firm), czy pozyskanie środków za pomocą platform inwestycyjnych, tzw. metodą crowdfundingową.

Bogatą ofertę finansowania można też znaleźć w sprawdzonych instytucjach pozabankowych takich jak Balt Credit. Oferujemy przedsiębiorcom pożyczki na preferencyjnych warunkach, które mogą przeznaczyć na swoją działalność gospodarczą. Skontaktuj się z naszym doradcą i zdobądź środki na rozwój swojej działalności.

Kredyt czy pożyczka?

Zarówno kredyt, jak i pożyczka mają swoje wady i zalety.

Uzyskanie kredytu to długi i skomplikowany proces, gdzie od wnioskodawcy wymaga się dobrej historii kredytowej, a czasami też wkładu własnego. Ci, którym uda się uzyskać kredyt bankowy, mogą za to korzystać z zazwyczaj niskiego oprocentowania i długiego okresu spłaty, który obniża wysokość rat.

Natomiast proces uzyskania pożyczki pozabankowej jest często szybszy, a także bardziej przyjazny dla klienta niż procedury bankowe. Umożliwia uzyskanie środków finansowych w bardzo krótkim czasie. Firmy z ograniczoną historią kredytową mają większe szanse na uzyskanie wsparcia finansowego, ze względu na mniejszą ilość dokumentów wymaganych przez pożyczkodawcę. Dostosowuje on indywidualnie warunki spłaty do potrzeb i możliwości klienta, ale też często wymaga zabezpieczenia np. w postaci ustanowienia hipoteki na nieruchomości.

Jakie dokumenty trzeba złożyć, aby otrzymać pożyczkę na rozwój firmy

Ubieganie się o pozabankową pożyczkę inwestycyjną jest mniej sformalizowane, niż ubieganie się o udzielenie kredytu przez bank.

Nie trzeba dostarczać kosztorysu, analizy prawnej i marketingowej przedsięwzięcia. Wystarczy posiadać zabezpieczenie w postaci nieruchomości.

Balt Credit należy złożyć następujące dokumenty:

 • numeru Księgi Wieczystej nieruchomości,

 • informacji o kwocie, na jaką chce się uzyskać pożyczkę,

 • informacje o celu pożyczki,

 • zdjęcia poglądowego nieruchomości do oceny jej stanu technicznego.

Pożyczka na rozwój Twojej firmy bez BIK w Balt Credit!

Pożyczki udzielane w Balt Credit to oferty dla przedsiębiorców z wizją rozwoju biznesu, których jedyną szansą na realizacje inwestycji jest wzięcie pożyczki pozabankowej. To finansowanie, które może zostać przeznaczone na dowolny cel związany z rozwojem działalności gospodarczej.

Nie wymagamy weryfikacji w BIK, BIG I KRD, przedsiębiorca musi mieć jedynie zabezpieczenie w postaci nieruchomości. Oferowane przez nas oprocentowanie jest niższe niż w przypadku popularnych “chwilówek”.

W pierwszej kolejności poprosimy Cię o wypełnienie wniosku, w którym należy podać imię i nazwisko, adres email, nr telefonu, miasto, rodzaj nieruchomości (mieszkanie/dom/lokal użytkowy), numer księgi wieczystej, a także kwotę pożyczki.

Jaką wysokość pożyczki można otrzymać jednorazowo?

Maksymalna kwota pożyczki uzależniona jest od wartości nieruchomości, stanowiącej zabezpieczenie pożyczek od Balt Credit. Umożliwiamy otrzymanie środków w wysokości nieprzekraczającej 60% wartości nieruchomości, a cała kwota może zostać przeznaczona na dowolne wydatki związane z rozwojem biznesu.

Nie czekaj, wypełnij wniosek i przygotuj niezbędne dane do podpisania dokumentów!

Jak pożyczka na rozwinięcie działalności gospodarczej przedsiębiorstwa wpływa na zdolność kredytową?

Zaciągnięcie pożyczki na rozwinięcie działalności gospodarczej może dwojako wpłynąć na zdolność kredytową przedsiębiorstwa.

Pozytywny wpływ pożyczki na rozwój działalności na zdolność kredytową

Dotrzymanie regularnej, terminowej lub wcześniejszej spłaty pożyczki zgodnie z warunkami umowy może tworzyć dobrą historię kredytową, która może mieć prawne znaczenie przy ubieganiu się o kredyt w przyszłości.

Skuteczne wykorzystanie środków z pożyczki może też prowadzić do wzrostu przychodów, a co za tym idzie — zwiększyć zdolność przedsiębiorstwa do wsparcia obsługi nowych zobowiązań finansowych.

Realizacja inwestycji z w ramach finansowania zewnętrznego ma na celu rozwój przedsiębiorstwa. To ma prowadzić do generowania większych zysków w przyszłości. Nie pozostaje to bez znaczenia przy ocenie zdolności kredytowej.

Dodatkowo, wzięcie pożyczki to też sposób na dywersyfikację źródeł finansowania. Opieranie się tylko na jednym źródle takim jak na przykład wkład własny, jest oceniane przez instytucje finansowe jako bardziej ryzykowne. Z tego względu posiadanie różnych źródeł finansowania, w tym pożyczek, też może pozytywnie wpłynąć na ocenę zdolności kredytowej.

Pozytywnie wpływa też zwiększenie aktywów przedsiębiorstwa, jeśli wydatki środków z pożyczki zostaną przeznaczone na zakup nowego sprzętu lub nieruchomości.

Negatywny wpływ pożyczki na zdolność kredytową przedsiębiorcy

Niestety wzięcie pożyczki może mieć też czasami negatywne skutki na działalność gospodarczą. Jest tak jeśli firma zaciągnęła zbyt wiele pożyczek, ale również jeśli:

 • zwiększa się zadłużenie w firmie,

 • inwestycje nie przynoszą oczekiwanych zysków,

 • zobowiązanie jest nieterminowo spłacane przez pożyczkobiorcę.

Pożyczka to pieniądze na rozwój Twojego biznesu!

Brakuje Ci środków na rozwinięcie Twojego przedsiębiorstwa? Masz wizje na nowy biznes, ale nie możesz go sfinansować? Uzyskaj finansowanie od Balt Credit!

Biorąc pożyczkę, możesz znacząco ułatwić sobie drogę do sukcesu! To nie tylko środki finansowe, ale też strategiczne wsparcie umożliwiające realizację najbardziej ambitnych planów, a także innowacyjnych projektów.

Pożyczki udzielane przez Balt Credit skierowane są do przedsiębiorców, którzy mogą przeznaczyć środki na dowolny cel związany z rozwojem biznesu: inwestycja w nowe technologie, poszerzanie zasięgu działalności czy modernizację istniejącej infrastruktury. Przedsiębiorcy, którzy korzystają z takiej formy finansowania, mają szansę na utrzymanie konkurencyjności, a nawet na zdobycie przewagi na rynku. Udzielamy pożyczek, które są finansowym wsparciem dla osób w sytuacji niepozwalającej im na wzięcie kredytu z banku z różnych powodów.

Skorzystaj z pożyczki na rozwój firmy online!

Skorzystaj z naszych usług i zyskaj zewnętrzne finansowanie na rozwinięcie swojego biznesu bez wychodzenia z domu! Pożyczki udzielane są przez Balt Credit bez weryfikacji rejestrów dłużników oraz w 100% online.

Nie wymagamy wielu dokumentów – proces składania wniosku jest bardzo prosty. Po pozytywnym rozpatrzeniu przystępujemy do wypłaty środków nawet tego samego dnia.

Skontaktuj się z naszym doradcą w celu ustalenia szczegółów oferty skrojonej pod Twoje potrzeby, takich jak okres spłaty, oprocentowanie czy maksymalnej kwoty pożyczki.

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.

Zapraszam na moje social media: