Pożyczka pod zastaw działki – pożyczka hipoteczna w Balt Credit

Poszukujesz elastycznego i dogodnego rozwiązania finansowego do realizacji swoich planów? Poznaj możliwości, jakie stawia pożyczka pod zastaw działki i rozważ ofertę Balt Credit.
Pożyczka pod zastaw działki

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.

Zapraszam na moje social media:

Na czym polega zaciągnięcie pożyczki pod zastaw działki?

Zaciąganie pożyczki pod zastaw działki to uzyskanie środków finansowych od instytucji finansowej lub prywatnego inwestora, gdzie zabezpieczeniem pożyczki jest nieruchomość – tym przypadku działka.

Umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą Balt Credit!

Co stanowi zabezpieczenie w pożyczce pod zastaw działki?

W momencie zaciągnięcia pożyczki pod zastaw działki, zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy staje się działka. W przypadku braku spłaty zobowiązania zgodnie z warunkami umowy, pożyczkodawca może skorzystać z prawa zastawu na tej nieruchomości i dokonać egzekucji długu. Oznacza to, że może przejąć działkę na własność.

Zabezpieczenie w postaci działki daje pożyczkodawcy pewność, że w momencie braku spłaty zobowiązania, ma możliwość odzyskania części lub całości pożyczonej kwoty, w postaci wartości działki.

Potrzebujesz pożyczki dla swojej działalności?

Balt Credit oferuje pieniądze już nawet w 5 dni roboczych!

Zgody na przetwarzanie danych osobowych

Pożyczka pod zastaw działki budowlanej

Pożyczka pod zastaw działki budowlanej jest formą finansowania, z której mogą skorzystać na przykład osoby planujące budowę domu czy inwestycję deweloperską.

Pożyczka pod zastaw działki budowlanej

Wystarczy być właścicielem tej działki. Następnie pożyczkodawca oceni wartość rynkową działki budowlanej i na tej podstawie określi maksymalną kwotę pożyczki. Otrzymane środki mogą być wykorzystane do różnych celów, takich jak np.: budowa domu, rozwinięcie infrastruktury na działce czy zakup materiałów budowlanych.

Warto być świadomym, że zastawienie działki budowlanej wiąże się z ryzykiem utraty nieruchomości. Jeśli jednak będziemy wywiązywać się z obowiązku terminowego spłacania rat, nie ma ryzyka, że pożyczkodawca dokona egzekucji długu.

Pozabankowa pożyczka pod zastaw działki rolnej

Pożyczka pozabankowa, to rodzaj finansowania, którego nie udziela tradycyjna instytucja finansowa, czyli bank.

W ramach pozabankowej pożyczki pod zastaw działki rolnej, pożyczkobiorca uzyskuje środki finansowe, a zabezpieczeniem dla pożyczkodawcy jest działka rolna. Taka oferta charakteryzuje się szybkością decyzji kredytowej, jest też łatwiej dostępna dla osób z niższą zdolnością kredytową.

Środki pozyskane w ramach takiej pożyczki mogą być wykorzystane na dowolne cele: np. związane z działalnością rolną, jak zakup maszyn, nawozów, czy nasion.

Chcesz uzyskać pożyczkę dla swojej firmy?

Kto może wziąć pożyczkę pod zastaw działki?

Możliwość wzięcia pożyczki pod zastaw działki zależy od wartości działki i polityki danego kredytobiorcy. W przypadku spełnienia wymaganych warunków, taką pożyczkę mogą wziąć:

 • Inwestorzy budowlani, którzy potrzebują finansowania dla swoich projektów.

 • Deweloperzy, którzy szukają finansowania na zakup i rozwój nowych projektów mieszkaniowych lub komercyjnych.

 • Przedsiębiorcy i firmy, które potrzebują kapitału na rozwój biznesu.

 • Osoby prywatne, które planują budowę domu na swojej działce lub potrzebują dodatkowych środków finansowych na inwestycje związane z nieruchomościami (np. modernizację lub rozbudowę istniejącego budynku).

 • Osoby z problemami finansowymi, które nie spełniają tradycyjnych kryteriów kredytowych, ale posiadają wartościową działkę, którą mogą zastawić.

 • Starsze osoby posiadające nieruchomości, które chcą uzyskać dodatkowe środki finansowe na emeryturze.

Czy można dostać pożyczkę pod zastaw działki?

Pożyczki pod zastaw nieruchomości, w tym działek, to powszechna forma finansowania, która umożliwia uzyskanie środków finansowych, wykorzystując wartość działki jako zabezpieczenie dla pożyczkodawcy.

Aby dostać taką pożyczkę należy potwierdzić własność działki i dokonać wyceny działki. W oparciu o nią pożyczkodawca określi maksymalną kwotę pożyczki.

Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy jeszcze dziś!

Zgody na przetwarzanie danych osobowych

Na co można przeznaczyć pożyczkę pod zastaw działki?

Cel, na który przeznaczymy środki uzyskane dzięki pożyczce jest mniej uregulowany, niż w przypadku tradycyjnych kredytów hipotecznych.

Korzystając z oferty Balt Credit można przeznaczyć środki na dowolny cel, związany z prowadzoną działalnością gospodarczą, na przykład:

 • inwestycje,

 • kupno lub modernizację nieruchomości,

 • spłatę zobowiązań komorniczych,

 • uregulowanie zobowiązań wobec kontrahentów.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać pożyczkę pod zastaw działki?

Nie ma uniwersalnej listy warunków, które trzeba spełnić, żeby otrzymać pożyczkę pod zastaw działki. Wymagania różnią się od siebie, w zależności od instytucji lub prywatnego inwestora, od którego chce się pozyskać pożyczkę. Warunki, które najczęściej są brane pod uwagę, to:

 • Pożyczkobiorca musi być właścicielem działki, którą chce zastawić. Wymaga się przedstawienia dokumentów potwierdzających posiadanie prawa własności działki, a także inne dokumenty, np. plany zagospodarowania przestrzennego, informacje o warunkach zabudowy czy ewentualne pozwolenie na budowę. Jeśli mowa o działce będącej współwłasnością łączną, wszyscy współwłaściciele muszą być zgodni co do zaciągnięcia pożyczki pod zastaw tej działki.

 • Działka mająca być zabezpieczeniem pożyczki nie może być obciążona prawnie.

 • Pomimo zabezpieczenia w postaci zastawu, pożyczkodawcy mogą chcieć ocenić zdolność kredytową klienta, żeby upewnić się, że będzie on w stanie spłacić zobowiązania. W niektórych przypadkach kredytodawca może również żądać dostarczenia dokumentów tożsamości oraz dokumentów potwierdzających dochody pożyczkobiorcy.

 • Pożyczka hipoteczna może być udzielona w określonym celu, na przykład na budowę biura czy inwestycję deweloperską. Pożyczkodawca może wymagać informacji na temat planowanego wykorzystania środków.

Jakie mam szanse na uzyskanie pożyczki pod zastaw działki?

Zastanawiasz się jakie masz szanse na zaciągnięcie pożyczki hipotecznej? To zależy od kilku czynników, na przykład wartości działki, historii kredytowej czy zdolności kredytowej.

Różne instytucje lub prywatni inwestorzy stawiają różne wymagania. Niekiedy proces uzyskania pożyczki będzie prostszy, a w innych przypadkach bardziej wymagający. Przykładowe warunki najczęściej brane pod uwagę, to:

 • Wartość działki – pod uwagę bierze się wycenę nieruchomości – w tym przypadku działki. Im wyższa, tym większa szansa na uzyskanie pożyczki.

 • Zdolność kredytowa – analizowana, by ocenić, czy będziesz w stanie spłacić zobowiązania.

 • Historia kredytowa – jeśli w przeszłości terminowo spłacałeś swoje zobowiązania, twoja szansa na uzyskanie pożyczki będzie większa.

 • Cel pożyczki – może wpłynąć na decyzję o udzieleniu pożyczki. Jasne przedstawienie celu, na jaki zamierzasz przeznaczyć pożyczkę hipoteczną, może mieć znaczenie.

 • Dokumentacja nieruchomości – dokumenty potrzebne, żeby bank lub inne instytucje czy prywatni inwestorzy mogli wydać zgodę na udzielenie kredytu, to na przykład: akt notarialny, plany zagospodarowania przestrzennego czy ewentualne pozwolenia na budowę. Posiadanie takiej dokumentacji może ułatwić proces uzyskania pożyczki.

 • Stabilność finansowa – stałe źródło dochodu zwiększy Twoje szanse na uzyskanie pożyczki.

Na jakiej działce można ustanowić hipotekę?

Zastaw hipoteczny może być ustanowiony na różnych rodzajach działek. Dopuszcza się:

 • Zastaw działki budowlanej – czyli takiej, na której planowane jest zbudowanie domu, budynku mieszkalnego, lub komercyjnego,

 • Zastaw ziemi rolnej,

 • Zastaw działki rekreacyjnej – jeśli działka ma potencjał inwestycyjny lub komercyjny.

 • Zastaw działki leśnej,

 • Zastaw działki przemysłowej – na której planowane jest prowadzenie działalności gospodarczej,

 • Zastaw działki zabudowanej – czyli takiej, na której znajdują się już budynki mieszkalne lub komercyjne.

Jaką kwotę można pożyczyć pod zastaw działki?

Kwota, jaką można pożyczyć pod zastaw działki, zależy od kilku czynników. Znaczenie ma wartość rynkowa działki, zasobność finansowa pożyczkobiorcy, czy oferta danego pożyczkodawcy.

Maksymalna kwota pożyczki pod zastaw działki

Maksymalna kwota pożyczki ustalana jest między innymi na podstawie oceny wartości działki. Im wyższa, tym większa będzie kwota pożyczki. Warto dodać, że pożyczkobiorca zazwyczaj nie otrzymuje pełnej wartości rynkowej działki.

Maksymalna kwota pożyczki pod zastaw działki

Górna granica wysokości pożyczki hipotecznej zależy też od polityki danego pożyczkobiorcy, która określa limity maksymalnych kwot. Różnice między instytucjami mogą być znaczące, dlatego warto zapoznać się z ofertami wielu podmiotów, by znaleźć ofertę najlepszą dla siebie.

Jakie dokumenty potrzebuję, starając się o pożyczkę pod zastaw działki w Balt Credit?

Uzyskanie pożyczki pod zastaw działki od Balt Credit jest bardzo proste! Potrzebujesz tylko nieruchomości, która nie jest obciążona kredytem hipotecznym.

Nie będziemy wymagać od Ciebie tony dokumentów. Poprosimy Cię jedynie o numer Księgi Wieczystej działki, która ma stanowić zabezpieczenie pożyczki oraz podanie celu, na który mają zostać przeznaczone środki. W szczególnych przypadkach prosimy o przedstawienie informacji na temat osiąganych przez Ciebie zarobków.

Zapraszamy do kontaktu, aby uzyskać więcej informacji.

Dokumenty potrzebne przy ubieganiu się o pożyczkę w Balt Credit

Jak pożyczka pod zastaw działki wpływa na zdolność kredytową?

Trzeba wziąć pod uwagę, że wpływ na zdolność kredytową może być różny w zależności od indywidualnej sytuacji pożyczkobiorcy oraz warunków konkretnej umowy pożyczki. Przed zaciągnięciem pożyczki zawsze zaleca się staranne przeanalizowanie swojej sytuacji finansowej i porównanie ofert różnych pożyczkodawców.

Pożyczka hipoteczna pod zastaw działki może mieć zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na zdolność kredytową pożyczkobiorcy. Zastaw działki niewątpliwie wpływa na zwiększenie szans na uzyskanie pożyczki, ponieważ instytucje finansowe chętniej udostępnią środki, jeśli będą one zabezpieczone. Jeśli pożyczkobiorca miał wcześniej problemy z terminowymi spłatami zobowiązań, pożyczka hipoteczna i regularne spłaty rat w terminie mogą być szansą na odbudowę zdolności kredytowej.

Z drugiej strony, zaciągnięcie takiej pożyczki jest odnotowanym zobowiązaniem finansowym, które może wpłynąć na zdolność obsługi innych zobowiązań i utrudnić uzyskanie kolejnej pożyczki. Niesie też ze sobą ryzyko utraty działki, w przypadku nieterminowej spłaty zobowiązań.

Pożyczka pod zastaw działki będącej współwłasnością – czy jest możliwa?

Procedury i warunki w sytuacji ubiegania się o pożyczkę pod zastaw działki, która jest współwłasnością są bardziej skomplikowane niż w przypadku działek będących własnością wyłączną jednej osoby. Nie zmienia to faktu, że uzyskanie takiej pożyczki jest możliwe, na przykład w Balt Credit.

Kluczowe jest, żeby wszystkie osoby posiadające działkę we współwłasności wyraziły zgodę na zastawienie nieruchomości i współpracowały przy finalizacji umowy z pożyczkodawcą. Warto też być świadomym, że pożyczkodawca może wymagać, aby wszyscy współwłaściciele figurowali w umowie jako współpożyczkobiorcy. Wiąże się to też z koniecznością jasnego określenia kwestii podziału uzyskanych środków między współwłaścicieli.

Zaciąganie pożyczki pod zastaw współwłasnej działki wymaga szczególnej uwagi, aby uniknąć ewentualnych konfliktów i problemów prawnych w przyszłości. W Balt Credit zadbamy o otwartą komunikację i współpracę między współwłaścicielami, aby cały proces udzielenia i spłaty pożyczki przebiegał pomyślnie.

Czym się różni pożyczka pod zastaw działki od kredytu hipotecznego?

  Czym różni się pożyczka pod zastaw działki od kredytu hipotecznego?

Pożyczka pod zastaw działki, a kredyt hipoteczny to dwie różne formy finansowania. Różnice widoczne są na kilku polach:

 1. Cel finansowania – w przypadku pożyczki pod zastaw działki, uzyskane środki mogą być przeznaczone na różne cele: inwestycje budowlane, modernizacje i dotyczyć działek o różnym przeznaczeniu: budowlane, rolne czy rekreacyjne. Natomiast kredyt hipoteczny ukierunkowany jest na finansowanie zakupu nieruchomości.

 2. Wysokość kwoty, którą można otrzymać – maksymalna kwota pożyczki pod zastaw działki zależy zazwyczaj od wyceny działki. W przypadku kredytu hipotecznego, kwota zależy od wartości kupowanej nieruchomości.

 3. Warunki i oprocentowanie – warunki pożyczki pod zastaw działki, takie jak oprocentowanie i okres spłaty, mogą być ustalane na podstawie negocjacji między pożyczkobiorcą a pożyczkodawcą, natomiast kredyty hipoteczne są często oferowane przez banki i inne instytucje finansowe, które stawiają na bardziej sztywne i standaryzowane warunki.

Umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą Balt Credit!

Kredyt hipoteczny pod zastaw działki – wady i zalety

Każda decyzja o tym, żeby wziąć kredyt hipoteczny pod zastaw działki, będącej zabezpieczeniem kredytu, ma swoje wady i zalety. Uzyskanie kredytu otwiera szanse na zakup mieszkania, czy rozpoczęcie nowych projektów i inwestycji, ale decyzja żeby wziąć kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie i ryzyko.

Zalety kredytu hipotecznego:

 • Pozwala na sfinansowanie zakupu nieruchomości, na którą bez kredytu nie można byłoby sobie pozwolić.

 • Często oferują dłuższy okres spłaty w porównaniu do innych rodzajów pożyczek, co może wpłynąć na zmniejszenie wysokości rat.

 • Zazwyczaj mają niskie oprocentowanie, co sprawia, że spłata kredytu może być mniej kosztowna.

 • Pozwalają na uzyskanie dużej kwoty, co jest korzystne, jeśli chce się przeznaczyć kredyt na zakup nieruchomości o większej wartości.

Wady kredytu hipotecznego:

 • To zobowiązanie na długie lata, które z jednej strony jest zaletą (patrz wyżej – zmniejszenie wysokości rat), a z drugiej oznacza długi okres spłaty, który wiąże się z większym ryzykiem straty wartości pieniądza, ograniczeniami finansowymi w przyszłości, czy negatywnym psychologicznym wpływem na jednostkę.

 • W przypadku nieterminowej spłaty kredytu istnieje ryzyko utraty nieruchomości, która będzie stanowić zabezpieczenie kredytu.

 • Oprócz kapitału, spłacane są również odsetki, które zwiększają łączne koszty kredytu.

 • Do uzyskania kredytów hipotecznych wymagana jest dobra zdolność kredytowa.

 • Procedura przyznawania kredytu hipotecznego może być czasochłonna i wymagająca dostarczenia wielu dokumentów, takich jak zaświadczenia o dochodach, historie kredytowe i inne.

Czy opłaca się wziąć pożyczkę pod zastaw działki?

Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji danej osoby. Niewątpliwe zalety takiej decyzji to szybkie uzyskanie środków, które można wykorzystać na różne cele, między innymi na zakup mieszkania, inwestycje budowlane, modernizacje nieruchomości, spłata innych zobowiązań finansowych czy rozpoczęcie nowego projektu.

Czy warto wziąć pożyczkę pod zastaw działki?

Ze względu na zabezpieczenie w postaci działki, takie pożyczki mają zazwyczaj niższe oprocentowanie, niż niezabezpieczone pożyczki. Są też świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej, by uzyskać typowy kredyt gotówkowy czy kredyt mieszkaniowy.

Decydując się na pożyczkę pod zastaw działki, trzeba mieć świadomość konsekwencji, które mogą nas spotkać. Pożyczkodawca może zażądać egzekucji długu, co oznacza utratę działki, będącej zabezpieczeniem pożyczki.

O czym pamiętać decydując się na pożyczkę pod zastaw działki?

Decydując się na pożyczkę pod zastaw działki warto pamiętać o kilku kwestiach, żeby zminimalizować ryzyko finansowe. Oto 5 ważnych kroków, które warto wykonać przed podjęciem decyzji o wzięciu pożyczki pod zastaw działki budowlanej, czy innej.

 1. Przeprowadź realistyczną ocenę rynkową działki, której wartość będzie służyć jako zabezpieczenie dla pożyczki.

 2. Określ jasny cel pożyczki: zakup nieruchomości, inwestycja deweloperska czy rozwinięcie infrastruktury?

 3. Dokładnie przeczytaj umowę i zapoznaj się z warunkami spłaty, wysokością oprocentowania, czy okresem spłaty.

 4. Pamiętaj, że zastawienie działki wiąże się z ryzykiem jej utracenia w przypadku nieterminowej spłaty pożyczki.

 5. Zbierz opinie i porównaj oferty różnych pożyczkodawców.

 6. Wybierz ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Pożyczka pod zastaw działki rolnej albo działki budowlanej przez internet z Balt Credit

Zacznij realizować swoje plany z pozabankową pożyczką pod zastaw działki od Balt Credit!

Pożyczka pod zastaw działki Balt Credit

Potrzebujesz pieniędzy na inwestycje, rozwinięcie działalności gospodarczej lub spłatę zobowiązań wobec kontrahentów? Tradycyjne instytucje finansowe nie chcą udzielić Ci kredytu? Pożyczka pod zastaw działki od Balt Credit będzie dla Ciebie ratunkiem!

Chcesz uzyskać pożyczkę dla swojej firmy?

W Balt Credit udzielamy pożyczek przez internet i oferujemy szybki proces decyzyjny. Nie musisz przechodzić przez weryfikację w BIK. Otrzymane środki możesz wykorzystać na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą. Gwarantujemy brak ukrytych kosztów: jasno określamy oprocentowanie i warunki spłaty.

Skorzystaj z indywidualne podejścia naszych ekspertów i uzyskaj pożyczkę pod zastaw działki budowlanej lub innej z Balt Credit!

 

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.

Zapraszam na moje social media: