Finansowanie firm – pożyczka

W Balt Credit udzielamy wsparcie finansowe przedsiębiorcom poszukujących zewnętrznych źródeł finansowania, niezbędnych do przeprowadzania inwestycji i rozwoju biznesu. Umożliwiamy pozyskanie finansowania w postaci pożyczki dla firm, zarówno dla małych, jak i średnich przedsiębiorstw.
Finansowanie firm

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.

Zapraszam na moje social media:

KALKULATOR OBLICZENIA RAT

Wybierz kwotę
Min 30000 PLN
Max 1000000 PLN
Okres Spłaty (msc.)

Miesięczna rata od

2 729,17 zł

Ostatnia rata

100 000 zł

Całkowity koszt od

32 750 zł

Finansowanie firm wewnętrzne

Formy finansowania przedsiębiorstw dzielą się na wewnętrzne źródła finansowania i zewnętrzne źródła finansowania.

Umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą Balt Credit!

Finansowanie wewnętrzne to pozyskanie kapitału z własnych środków, bez konieczności sięgania po środki finansowe z zewnątrz. Pozwala przedsiębiorstwom na niezależność w podejmowaniu strategicznych decyzji inwestycyjnych, bez konieczności pozyskiwania środków z zewnętrznych źródeł finansowania.

Wewnętrzne źródła finansowania to na przykład:

 • Wkład własny – bezpieczne rozwiązanie, jednak nie każda firma posiada wystarczający kapitał własny, by za jego pomocą móc pokryć koszty związane z inwestycjami czy modernizacją firmy.

 • Zysk netto – daje przedsiębiorstwom niezależność, jednak może wpływać na niższe tempo wzrostu firmy, niż w przypadku skorzystania z finansowania zewnętrznego.

 • Amortyzacja – korzystanie z odpisów amortyzacyjnych, czyli uwzględnianie utraty wartości środków trwałych i kosztów ich eksploatacji zmniejsza podstawę opodatkowania. Dzięki temu odpisy amortyzacyjne zmniejszają również kwotę podatku dochodowego.

 • Wpływy ze sprzedaży aktywów – czyli wyprzedaż majątku firmy.

Chociaż wewnętrzne źródła finansowania z reguły są dla firm bezpieczniejsze i mniej obciążające, to przedsiębiorstwa mają często ograniczone możliwości samofinansowania. W takiej sytuacji rozwiązaniem jest skorzystanie z zewnętrznych źródeł finansowania.

Podział źródeł finansowania przedsiębiorstw  

Finansowanie firm zewnętrzne

Finansowanie zewnętrzne to pozyskiwanie obcego kapitału, czyli środków pochodzących spoza przedsiębiorstwa, do sfinansowania różnych aspektów działalności gospodarczej, np. przeprowadzenia inwestycji, modernizację firmy czy rozszerzenia działalności.

Wiele przedsiębiorstw decyduje się na finansowanie działalności, łącząc zewnętrzne i wewnętrzne źródła finansowania przedsiębiorstw, dywersyfikując w ten sposób ryzyko. Wybór odpowiedniego rodzaju finansowania zależy od potrzeb firmy, rodzaju działalności, stadium rozwoju oraz planów inwestycyjnych.

Potrzebujesz pożyczki dla swojej działalności?

Balt Credit oferuje pieniądze już nawet w 5 dni roboczych!

Zgody na przetwarzanie danych osobowych

Finansowanie firm poprzez pożyczkę

Pożyczka to popularne źródło finansowania przedsiębiorstw z zewnętrznych źródeł, zwłaszcza w przypadku potrzeby szybkiego uzyskania środków, by poprawić płynność finansową lub przy braku wystarczającej zdolności kredytowej, by ubiegać się o tradycyjny kredyt bankowy.

Finansowanie zewnętrzne - pożyczka dla firm z Balt Credit

Proces uzyskania pożyczki od pozabankowej instytucji finansowej jest szybszy i mniej formalny, w porównaniu do tradycyjnego kredytu bankowego.

Pożyczka dla firm z Balt Credit

W Balt Credit oferujemy pożyczki dla firm na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą, np. inwestycje, spłata innych zobowiązań czy zakup towarów lub środków trwałych, np. sprzętu.

Kwota pożyczki, którą można uzyskać to od 50 000 zł do 1 000 000 zł. Gwarantujemy szybką decyzję przy minimum formalności, bez weryfikacji BIK, BIG, KRD, US i ZUS.

Chcesz uzyskać pożyczkę dla swojej firmy?

W naszej ofercie mamy następujące produkty:

Finansowanie zewnętrzne - pożyczka dla firm z Balt Credit

Inne źródła finansowania firmy

Inne źródła finansowania przedsiębiorstw

Oprócz pożyczki istnieją też inne zewnętrze źródła finansowania przedsiębiorstw. Firmy mogą starać się o uzyskanie dotacji czy korzystać z alternatywnych źródeł finansowania, takich jak venture capital, czy crowdfunding.

Dotacje finansowe

Dotacje finansowe to dofinansowanie, które można uzyskać z budżetu państwa, ale są również przekazywane przez instytucje finansowe, takie jak organizacje non-profit, fundusze inwestycyjne czy agencje rozwojowe. Przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o uzyskanie dotacji na różne cele, takie jak badania i rozwój działalności gospodarczej, innowacje, szkolenia czy projekty ekologiczne.

 • Zalety dotacji to między innymi niższe koszty kapitału, wsparcie dla innowacyjnych projektów, czy wzrost konkurencyjności.

 • Wady dotacji to ograniczona dostępność, tylko niewielki procent przedsiębiorstw może skorzystać z tego finansowania. Proces ubiegania się o dotacje jest czasochłonny i wymaga spełnienia wielu formalności. Biurokracja może ograniczać elastyczność i szybkość przyznawania wsparcia.

Finansowanie firm ze środków unijnych

Środki unijne to forma dotacji i grantów przekazywanych przez Unię Europejską na rozwój regionów, innowacje, zatrudnienie czy poprawę infrastruktury. Firmy mogą skorzystać z różnych programów, takich jak na przykład Europejski Fundusz Inwestycyjny.

 • Zalety dotacji ze środków unijnych to możliwość uzyskania dodatkowego źródła finansowania, wsparcie dla projektów zgodnych z celami unijnymi czy możliwość rozwoju infrastruktury.

 • Wady dotacji ze środków unijnych to skomplikowany proces ubiegania się o środki czy ściśle określone terminy i harmonogramy, które mogą wprowadzić presję czasową dla beneficjentów.

Emisja akcji

Emisja akcji to forma finansowania zewnętrznego, dostępna tylko dla spółek akcyjnych. Polega na sprzedaży nowych akcji na rynku kapitałowym. Przedsiębiorstwo pozyskuje środki finansowe, a inwestorzy stają się udziałowcami firmy.

 • Zalety emisji akcji to możliwość przyciągnięcia przyszłych inwestorów, a także zwiększenie kapitału przy mniejszym ryzyku finansowym dla przedsiębiorstwa. Emisja akcji i wejście na giełdę może również podnieść prestiż i widoczność firmy. Spółki notowane na giełdzie często cieszą się większym zaufaniem inwestorów i klientów.

 • Wady emisji akcji to zwiększenie liczby akcji w obiegu, co prowadzi do rozcieńczenia udziałów istniejących akcjonariuszy czy napięcia i konflikty między zarządem a istniejącymi akcjonariuszami, szczególnie jeśli ci ostatni nie zgadzają się z decyzją o emisji nowych akcji.

Finansowanie przez leasing

Leasing to umowa, według której przedsiębiorstwo korzysta z aktywów (np. sprzętu, samochodów) bez konieczności ich zakupu. Leasingodawca pozostaje właścicielem, a przedsiębiorstwo płaci regularne raty. Wyróżnia się dwie formy leasingu: leasing finansowy i leasing operacyjny

To dwie formy finansowania zewnętrznego, które różnią się stopniem własności wynajmowanych aktywów. W przypadku leasingu finansowego firma staje się praktycznie właścicielem aktywów. To wpływa na bilans firmy, podczas gdy w leasingu operacyjnym firma jedynie wynajmuje aktywa, co wpływa na rachunek zysków i strat.

Wybór między leasingiem finansowym a operacyjnym zależy od potrzeb finansowych, strategii przedsiębiorstwa oraz preferencji związanych z utrzymaniem i ewentualnym nabyciem aktywów.

 • Zalety leasingu – niewątpliwą korzyścią płynącą z leasingu jest mniejszy wymóg kapitałowy na początku, elastyczność w korzystaniu z nowoczesnych technologii, a także brak ryzyka utraty wartości sprzętu czy pojazdu, ponieważ po zakończeniu umowy o leasing przedsiębiorstwo nie jest odpowiedzialne za jego ewentualną sprzedaż.

 • Wady leasingu – jeśli przedsiębiorstwo planuje długotrwałe korzystanie z danego sprzętu, to łączne koszty leasingu mogą być wyższe niż koszty zakupu na własność.

Kredyt bankowy

Kredyt bankowy to tradycyjna forma finansowania udzielana przez banki. W ramach niej przedsiębiorstwo otrzymuje określoną kwotę, którą zobowiązuje się spłacać wraz z odsetkami w określonym czasie.

 • Zalety kredytu bankowego – dostęp do środków udzielanych na stabilnych warunkach, pozytywny wpływ na zdolność finansową w przypadku terminowej spłaty kredytu,

 • Wady kredytu bankowego – rozbudowane formalności związane z uzyskaniem kredytu. W porównaniu do pożyczki ubieganie się o kredyt to skomplikowana procedura, która będzie wymagała oceny zdolności kredytowej, a także sprawdzenia zapisów w Biurze Informacji Kredytowej.

Pożyczka z Balt Credit jako źródło finansowania przedsiębiorstwPostaw na finansowanie zewnętrzne z Balt Credit

Skorzystaj z pożyczki, jako finansowanie firm od Balt Credit i zdobądź środki bez zbędnych formalności!

Oferowana przez nas pożyczka to źródło finansowania przedsiębiorstw, które umożliwia szybkie uzyskanie środków nawet do 1 000 000 zł. Uzyskaną kwotę można przeznaczyć na dowolny cel związany z prowadzoną działalnością gospodarczą. Może być to konsolidacja długów, inwestycje, spłata bieżących zobowiązań czy rozwój działalności.

Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy jeszcze dziś!

Zgody na przetwarzanie danych osobowych

Nie przeprowadzamy analizy zdolności finansowej. Udzielamy pożyczek pod zastaw nieruchomości, dzięki czemu z naszej oferty mogą skorzystać również przedsiębiorstwa, które nie spełniają wymogów, by uzyskać tradycyjny kredyt bankowy.

Wypełnij prosty wniosek online i oczekuj na wstępną decyzję, którą udzielamy nawet w 30 minut!

 

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.

Zapraszam na moje social media: