Finansowanie startupów

Przeczytaj artykuł na temat finansowania start-upów i dowiedz się, czy jakaś opcja jest dostępna dla Twojego biznesu!
Finansowanie startupów

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.

Zapraszam na moje social media:

Umów się na bezpłatną konsultację ze specjalistą Balt Credit!

Startup zaczyna się od trzech rzeczy. Marzeń o osiągnięciu sukcesu w biznesie, zebrania zgodnego teamu, który strzela do jednej bramki i posiadania kapitału na startup. W przypadku trzeciej kwestii kapitał własny początkujących przedsiębiorców może okazać się niewystarczający na wejście z przytupem w daną branżę. Na szczęście istnieje zewnętrzne wsparcie finansowe na wczesnym etapie rozwoju startupu. Zobacz, na czyje finansowanie mogą liczyć przedsiębiorcy mający głowę pełną innowacyjnych pomysłów.

Finansowanie startupów – charakterystyka

Finansowanie startupów - charakterystyka

Startupy kojarzą się wszystkim z dynamicznym wzrostem i szybkim rozwojem. To ten rodzaj biznesu, w którym nie ma miejsca na nudę i opieszałość. Funkcjonowanie startupów opiera się na intensywnych działaniach, które najczęściej w pierwszych miesiącach funkcjonowania firmy, generują więcej kosztów niż przychodów.

Nie każdy wchodzący w branżę przedsiębiorca jest w posiadaniu tak zwanej poduszki finansowej, napompowanej kapitałem własnym. Upadek z dużej wysokości może wówczas bardzo zaboleć, a co gorsza, może to być powodem do zawieszenia lub zamknięcia biznesu. Aby uniknąć takich niebezpieczeństw w sytuacji deficytów pieniężnych, przedsiębiorcy korzystają z różnego rodzaju finansowego wsparcia instytucji zewnętrznych.

Możliwe sposoby finansowania startupów

Możliwe sposoby finansowania startupów

Z jakich instrumentów finansowych może skorzystać nowy, innowacyjny biznes na starcie? Są to:

 • Bootstrapping – inaczej samofinansowanie startupu, to wykorzystanie wewnętrznego finansowania w fazie pomysłu, a więc wewnętrzne pozyskiwanie kapitału (np. na sfinansowanie minimum viable product).

 • Pozabankowe pożyczki startup – to finansowanie nowych, innowacyjnych projektów już od 1 dnia prowadzenia działalności gospodarczej oraz wsparcie finansowe na wczesnych etapach rozwoju firmy.

 • Programy rozwojowe, pożyczki, fundusze i dotacje – do tej grupy zaliczamy między innymi fundusze Venture Capital (fundusze vc), Private Equity, wsparcie aniołów biznesu, fundusze europejskie, platformy startowe dla innowacyjnych spółek, programy akceleracyjne, inkubatory startupów, programy inwestycyjne i programy rozwoju prowadzone przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Potrzebujesz pożyczki dla swojej działalności?

Balt Credit oferuje pieniądze już nawet w 5 dni roboczych!

Zgody na przetwarzanie danych osobowych

Finansowanie startupów w Polsce

A jak wygląda finansowanie startupów w praktyce? Czy każda firma we wczesnej fazie rozwoju może skorzystać z finansowania zewnętrznego? Jak widać, możliwych form wsparcia dla innowacyjnych firm jest naprawdę dużo. Jednak cały proces składania wniosku i innych dokumentów, a następnie przejście pozytywnej weryfikacji w instytucjach nie należy do czynności łatwych i oczywistych.

Bardzo często założyciele startupów z różnych przyczyn (np. niejasna historia w BIK, BIG lub KRD) nie kwalifikują się do programów rozwojowych, kredytów bankowych, funduszy czy też pozyskania finansowania z bezzwrotnych dotacji. Dokąd w takiej sytuacji udają się po pieniądze początkujący przedsiębiorcy, potrzebujący finansowania swojej kreatywnej koncepcji?

Pozyskanie kapitału poprzez pozabankową pożyczkę dla startupów od Balt Credit to nieocenione wsparcie doradcze i finansowe, które możliwe jest zarówno na najwcześniejszych fazach rozwoju firmy, jak i w późniejszych etapach rozwoju, gdy w głowach przedsiębiorców pojawi się nowy, innowacyjny pomysł na sukces w istniejącym już biznesie.

Chcesz uzyskać pożyczkę dla swojej firmy?

Formy finansowania startupów od Balt Credit

Płynność finansowa to kluczowy element prowadzenia działalności biznesowej. Jest konieczna szczególnie dla firm będących na początkowym etapie rozwoju. W odpowiedzi na potrzeby nowicjuszy w biznesie stworzyliśmy usługi wspomagające stabilność finansową dedykowane startupom.

Pożyczka Start Up w Balt Credit to oferta dla młodych przedsiębiorców wprowadzających na rynek alternatywne produkty lub usługi. My też byliśmy kiedyś nowym graczem na rynku. Nauczeni doświadczeniami z przeszłości, stworzyliśmy dopracowane w szczegółach narzędzie finansowe, które pomaga zaistnieć startupom. Spójrz na możliwe formy finansowania start upów w Balt Credit:

Formy finansowania startupów od Balt Credit

Startup finansowanie – pożyczki dla startupów od Balt Credit

Start-upy w Polsce to nasza przyszłość i duma. Dokładnie z tego powodu w Balt Credit nie mogło zabraknąć atrakcyjnej oferty bezgotówkowych pożyczek dla naszych potencjalnych klientów i przyszłych rekinów biznesu. Chcemy mieć niemały udział w drodze do triumfu każdej postępowej marki.

W jakich sytuacjach starać się o finansowanie?

W jakich sytuacjach starać się o finansowanie?

Walczysz z różnymi trudnościami w firmie, ale nie jesteś pewien, czy pozabankowa pożyczka dla startupów jest dla Ciebie? Przedsiębiorcy decydują się na zewnętrzne finansowanie i pożyczki na startup z różnych powodów. Jeśli więc:

 • reprezentujesz startup, któremu bank lub inne instytucje finansowe odmówiły kredytu z różnych przyczyn (np. staż firmy, zmiana zarządu firmy);

 • jesteś ambitnym przedsiębiorcą chcącym wprowadzić pionierskie produkty lub usługi na rynek;

 • potrzebujesz pożyczki na startup pod zastaw nieruchomości,

 • nie posiadasz historii wyników finansowych przedsiębiorstwa;

 • widniejesz w rejestrze dłużników;

 • szukasz doświadczonego kredytodawcy o nienagannej opinii w sektorze finansowym;

 • nie dysponujesz kapitałem własnym na sfinansowanie nowego biznesu i jego rozwój;

to znaczy, że pozabankowa pożyczka sturtup od Balt Credit jest dla Twojej firmy.

Na jakim etapie warto rozpocząć poszukiwanie finansowania?

Poszukiwanie finansowania zewnętrznego warto rozpocząć jeszcze przed rejestracją działalności w odpowiednich instytucjach.

Głęboko wierzymy w misję startupów. To przecież od pomysłów wszystko się zaczyna! To filar nowoczesnej gospodarki. Burza mózgów, nowatorski biznesplan, silny poziom motywacji i zaangażowania oraz wartości niematerialne, rodzą olbrzymią szansę na wybicie się marki na rynku.

Na co można przeznaczyć pieniądze z pożyczki dla startupu?

Na co można przeznaczyć pieniądze z pożyczki dla startupu?

Przedsiębiorstwa w procesie pozyskiwania finansowania zewnętrznego mają już jasno ukształtowany model biznesowy i cel, na jaki spożytkują przyznaną im gotówkę. W Balt Credit możesz przeznaczyć pożyczkę na dowolny cel związany z działalnością gospodarczą. Nie negujemy potrzeb naszych Klientów i nie ingerujemy w ich decyzje. Pieniądze uzyskane z pozabankowej pożyczki możesz wydać na:

 • sfinansowanie innowacyjnych produktów lub usług;

 • opłacenie usługi szkoleniowej, doradczej, eksperckiej (związanych z rozwijaniem modelu biznesowego);

 • wynagrodzenia dla pracowników;

 • spłatę zobowiązań wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego;

 • działania marketingowe i informacyjne, promocję marki;

 • zakup środków trwałych i wartości niematerialnych (np. maszyny, urządzenia, środki transportu, wyposażenie, narzędzia).

Finansowanie i płynność dla start-upów

Wspieranie płynności finansowej oraz pozyskiwanie odpowiednich źródeł finansowania to kluczowe elementy dla start-upów, które często koncentrują się na szybkim rozwoju, innowacjach i zdobywaniu rynku.

Bez wątpienia rodzaj finansowania, które start-upy uzyskują, może wpływać na ich płynność finansową. Dostęp do odpowiednich pozabankowych pożyczek na rozwój działalności oraz zdolność do właściwego zarządzania finansami są kluczowe dla sukcesu start-upów na ich drodze do wzrostu i stabilności.

Wypełnij formularz, a my się z Tobą skontaktujemy jeszcze dziś!

Zgody na przetwarzanie danych osobowych

Pozyskanie finansowania – pożyczka dla startupów

Oferowana pożyczka dla startupów w Balt Credit to ogromna szansa. Szansa na rozwój, uporanie się z długami i zobowiązaniami oraz możliwość zainwestowania w realizację pomysłów. Ty zajmij się wdrażaniem biznesplanu w życie – my zajmiemy się finansami. W końcu jesteśmy partnerami! Nie zwlekaj, wypełnij wniosek o pożyczkę już dziś.

Spis treści

O autorze

Paweł Rzeszot

Ekonomista z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze produktów finansowych. Doświadczony menadżer zarządzający m.in. placówkami bankowymi pod kątem operacyjnym i sprzedażowym. Samodzielny specjalista z bogatym doświadczeniem w zakresie strukturyzowania transakcji finansowych.

Zapraszam na moje social media: